Wpis z mikrobloga

Czy aż takie śledzenie użytkownika jest legalne? Od dwóch lat korzystam z Gmaila, niestety nie mogę przechowywać tam wszystkiego, więc sztucznie utrzymuję Pocztę Interii. Obydwie skrzynki są otwarte w przeglądarce podczas korzystania z komputera. Odkąd zacząłem utrzymywać porządek w Interii, zauważyłem, że dostaję reklamy na skrzynkę, zależne od tego, na jakie portale wchodzę. Około 2 tygodnie temu przeglądałem strony notino, tołpa i mohito. Po 30 minutach dostałem wiadomości reklamowe. Myślałem, że to tylko zbieg okoliczności. Jednak wczoraj, gdy odwiedziłem stronę dell24.pl, a dzisiaj otrzymałem NATARCZĄ reklamę z treścią "dziękujemy za wizytę", co jednocześnie sugeruje, że Poczta Interii śledzi każdy mój ruch w przeglądarce to zaczynam myśleć, że miarka się przebrała. Czy da się coś z tym zrobić?

#interia #media #mail #sysadmin #informatyka #programowanie #programista15k
iOskarpl - Czy aż takie śledzenie użytkownika jest legalne? Od dwóch lat korzystam z ...

źródło: obraz_2023-11-26_083658033

Pobierz
  • 10
@iOskarpl:

Pliki cookie innych firm są tworzone przez inne witryny. Witryna, którą odwiedzasz, może wykorzystywać treści z innych witryn, np. obrazy, reklamy i tekst. Każda z tych witryn może zapisywać pliki cookie i inne dane, aby spersonalizować sposób działania.

ale możesz im to zablokować w ustawieniach wyłączając dostęp do cookie innych firm
https://support.google.com/chrome/answer/95647?sjid=10731663013179713903-EU
  • 0
@darek-jg: Oho, wychodzi na to, że nie jest to takie proste. Poczta Interia wyświetla tylko biały ekran na całej stronie po wyłączeniu ciasteczek. Zabezpieczyli się kurczebelek.
@iOskarpl: a do poczty dołącz sobie konta do programu pocztowego w windowsie i będziesz miał wszystko w jednym miejscu bez potrzeby logowania i na jedno kliknięcie a oni stracą wyświetlenia ;-)