Wpis z mikrobloga

@Uuroboros popularny błąd poznawczy. Zakładając że wszyscy milionerzy wstaja o 6 i pracują 15h dziennie to nie znaczy że każdy który zrobi to samo będzie milionerem.
  • Odpowiedz
15h dziennie to nie znaczy że każdy który zrobi to samo będzie milionerem.


@stiepano: No i praca 15 godzin dziennie to w ich przypadku najcześciej nie zapierdzielanie na magazynie w kołchozie w zimnie.
  • Odpowiedz
Jest jak piszesz, większość ludzi którzy pracują po 12-15h to prędzej dorobią się garba w młodym wieku niż milionów.


@Drake1: Bo to bajeczka dla szaraczków sprzedawana przez milionerów, aby ci się nie buntowali. Potem kolportują w mediach mity jak to dorobili się na roznoszeniu ulotek czy robieniu startupów w garażu i mówią, że można coś osiągnąć ciężką pracą. Późny kapitalizm to system feudalny - bogaci mają się bogacić, a reszta ubożeć.
  • Odpowiedz
Jest jak piszesz, większość ludzi którzy pracują po 12-15h to prędzej dorobią się garba w młodym wieku niż milionów.


@Drake1: dla zwykłego szaraczka przeciętniaczka jest to jedyna MOŻLIWOŚĆ. Tak można się ciężką pracą dorobić może i nie milionów ale na pewno majątku takiego, że jeszcze spadek zostawisz dzieciom. Możesz mi nie wierzyć ale to tylko pokazuje w jakim środowisku się obracasz i jakich masz rodziców.
  • Odpowiedz
popularny błąd poznawczy. Zakładając że wszyscy milionerzy wstaja o 6 i pracują 15h dziennie to nie znaczy że każdy który zrobi to samo będzie milionerem.


@stiepano: dokładnie ich dzień wygląda trochę inaczej niz fizyczna praca na 2 zmiany w kołchozie

pracuj mądrze, nie cięzko
  • Odpowiedz
Z googli.

"Istnieją jednak znaczne różnice pomiędzy krajami UE. Najkrócej pracują Holendrzy (33,2 godziny), za nimi znaleźli się Niemcy (35,3 godziny) i Duńczycy (35,4 godziny). Najdłuższe tygodnie pracy odnotowano w Grecji (41 godzin), Polsce (40,4 godziny), Rumunii i Bułgarii (po 40,2 godziny)"

Gdzie te miliony...
  • Odpowiedz
@stiepano: @bodeinebrazy @liczy_no_ze_niby_nie @GladysDelKarmen @inflacja_biedaku @Wycu91

Dorzucę jeszcze inną kwestie, nie dość że Polacy są pracowici i robią ponad normy, to jakoś nie są bogaci, niestety ale w większości jesteśmy tanią siłą roboczą a tania siła robocza jest od #!$%@?#nia ponad normy za minimalne stawki czy to u nas czy na obczyznie, na tle innych krajów eu Polska jest nadal biedna.

Zródło google.

"Istnieją jednak znaczne różnice pomiędzy krajami UE. Najkrócej
  • Odpowiedz
@Drake1: Edit.

Lata zaborów zrobiły swoje, atakowali nas i okradali z każdej strony przez setki lat, dopiero teraz Polska jako tako jest na nogach i się rozwija, pomimo że nadal nie zarabia się jak w innych krajach, to stopa życiowa jest o wiele lepsza niż xx lat temu, pomijając tą całą inflacje i nie do końca udanych polityków.
  • Odpowiedz
@Drake1: to, że twoi znajomi są biedni nie oznacza, że wszyscy Polacy są. Tu gdzie mieszkam są same domy po miliony i nowe auta z wyższej półki. I nie są to jacyś wybrańcy partyjni tylko zwykli ludzie. Wątpie aby przeciętni Niemcy żyli na wyższym standardzie bo by musieli chyba złotem się podcierać.
  • Odpowiedz
@inflacja_biedaku: Tak się składa że mieszkam w Niemczech od 27 lat, wiem jak tam jest, tam się kasą nie podcierają wielu jest na socialu itp, ale wiem też że prawie żaden z nich nie #!$%@? na minimalnej po 12h, bo im szkoda zdrowia i są wygodni, wiem też jak jest w Polsce bo np obecnie tu przebywam, poza tym nie napisałem że wszyscy Polacy są biedni.

"Tu gdzie mieszkam są same
  • Odpowiedz