Wpis z mikrobloga

Najbardziej to mnie śmieszą ślązacy. Ale nie tacy normalni ślązacy co czasami zjedzą sobie suchy chleb z wodą i czosnkiem

Śmieszą mnie tacy ślązacy co to myślą że są narodem wybranym XD.
A gadają jak chłop ze wsi z XIX wieku XD.

Jedyne co taki Ślązak umie to walić młotkiem w węgiel, a nawet tego nie bo przynosi to nam miliardy strat XD

Beka

#slask #gownowpis #heheszki
  • 10
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: To patrzaj co to jest beka:

Te wlenie mlotkie w wegiel to glownie domena przyjezdnych. Ktorych "jasniepanujaca warszawa" przyslala a slosk zeby odbudowac polske i warszawe.

Zaden normalny slazak nie mysli ze jest narodem wybranym. Mysli tylko o tym jak polska wyruchala slask i zeby go zostawila wreszcie w spokoju.

Godaja "po swojemu" beka z tych ktorzy przez swoja ignorancje nie potrafia tego uszanowac. A i jeszcze jedno - spotkac
  • Odpowiedz
a zapomniałem jeszcze o tym że AUTONOMIA ŚLĄSKA


@OCIEBATON: Prosze.

Problem polega na tym ze to BAAARRRDZOO przeterminowany argument.

Teraz autonomia slaska jest bez sensu. Po tym jak zostal rozkradziony to lipa by byla.

Autonomia slaska w roku 1946... Teraz by wszyscy na slasku jezdzili bentleyami i srali do zlotych kibli.
  • Odpowiedz
A gadają jak chłop ze wsi z XIX wieku XD.

Zawsze mnie #!$%@? ten argument. Język śląski jest tą odmianą polskiego, która zachowała najwięcej staropolszczyzny. Ponadto biorąc pod uwagę uwarunkowania historyczne, w tym okres Bismarcka, powinniście być dumni z tego, że na tym terenie zachowano wasz język. Ale lepiej sobie robić bekę. W takiej Hiszpanii są aż 4 języki regionalne, mające status urzędowych na poziomie wspólnot autonomicznych.

Jedyne co taki Ślązak umie
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: Miras nie wierz we wszystko co zobaczysz w tvpis.

Skad byla kasa na odbudowe warszawy? Z eksportu wegla. Jak jestes leniem (nic w tym zlego - ja tez jestem) i nie chce Ci sie szukac to rusz te szare komorki. Pomysl jakie w 1946 (zaraz po wojnie) polska miala mozliwosci przemyslowe. Co mogla sprzedawac i eksportowac? Pomyslales? Wegiel jechal do ruskich a w amian ruscy dawali kase. Na odbudowe warszawy.
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: No w czasach PRL węgiel mógł być wydobywany na potrzeby ZSRR a nie nasze( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym tu miałeś całe zagłębie przemysłowe które polska dostała za darmo.
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: Gdyby nie "stara" autonomia i przemysł Śląska to Polska też cienko by srała.
"Autonomiczny Śląsk nie był panem swoich bogactw. Dzielił się nimi z resztą kraju. Ile tych pieniędzy trafiało co roku z Katowic do Warszawy? Nie wiadomo. W 1937 r. ustalono jedynie, że z tytułu tangenty województwo śląskie nadpłaciło (za lata 1922-1937) do Skarbu Rzeczypospolitej ponad 304 mln zł. Dolar kosztował wtedy 5 zł."

https://naszahistoria.pl/autonomia-czyli-wielki-polski-atut-w-walce-o-slask/ar/12224853
  • Odpowiedz
@sylwke3100: @holz-holzbajn Panowie imho szkoda czasu. @OCIEBATON nie do konca laczy kropki.

Zapomnialo mu sie ze slask w wiekszosci byl niemiecki i zostal dolaczony do polski. Polska zyskala region przemyslowy i wyssysala go jak tylko potrafila (na paczatku oczywiscie ze polska pod wladza ZSRR ale warszawa zostala odbudowana za pieniadze z wegla.

Nie wymagam od was znajomosci techniki gorniczej wiec postaram sie najprosciej jak sie da:
W polsce wydobywa sie wegiel
  • Odpowiedz