Wpis z mikrobloga

Cześć, mam stronę napisaną w laravelu, którą podesłał mi znajomy, ale niestety nie posiadam do niej pliku .sql żeby zaimportować bazę danych.
Czy jest jakikolwiek sposób żeby odbudować strukturę bazy danych? :/

Istnieje może jakieś narzędzie które pokazuje czego konkretnie brakuje w bazie danych?
Na prawdę z góry dziękuję za każdą pomoc i jakiekolwiek uwagi!

#laravel #programowanie #php #mysql #bazydanych #informatyka #programista
  • 24
  • Odpowiedz
  • 0
@zjadlbymbanana: no właśnie zapomniałem dodać w pytaniu, czy jest jakiś sposób oprócz artisana, za każdym razem wywala mi błędy, siedziałem już nad dobre parę godzin i zawsze bez skutku. :/
  • Odpowiedz
  • 0
@zjadlbymbanana: Błędów było od cholery, pamiętam że usuwałem cały folder vendor, potem jakąś komendą mi go pobrało na nowo, bo tak doradzali na necie. Teraz po wklepaniu "php artisan migrate" widnieje tylko jeden błąd.

"Parse error: syntax error in /usr/home/public_html/server/vendor/symfony/string/Resources/functions.php on line 34"

Plik .env mam.
  • Odpowiedz
  • 0
@eternalmarcos: Wersje PHP CLI ustawiłem na 7.1.33, bo poprzednio była ustawiona na 8.1, i pisali że ta wersja php nie będzie śmigać z tą wersją laravela (7.30.6). Jaką wersje php powinienem wklepać?
  • Odpowiedz
  • 0
@zjadlbymbanana: Zmieniłem wersje na nowszą(7.3), po wklepaniu 'composer install' wywaliło kilka takich błędów, wszystkie prawie takie same:

[Problem 1

- Installation request for brick/

math 0.11.0 -> satisfiable by brick/math [0.11.0]. - brick/math 0.11.0 requires php ^8.0 -> your PHP versio n (7.3.33) does not satisfy that requirement.

Użyłem "composer install --ignore-platform-reqs", wszystko pobrało, ale nadal ten sam problem, spróbowałem zmienić wersje php na 8.1, tym razem poszło od razu komendą
  • Odpowiedz
  • 0
@jagodowy_krol: w Jaki sposób? z Tego co wyczytałem to powinien być jakiś w folderze database, ale u mnie niestety pusto..

@t4il wersja larvy 7.30.6, ale już sprawdziłem na php 7.1, 7.3, 8.0, 8.1 i wszędzie jest problem
  • Odpowiedz
  • 0
@t4il: Pierwszy raz wszystko zaskoczyło bez żadnego błędu i udało mi się przejść do sedna głównego problemu, ale wyskoczyło:

Migration table created successfully.
Nothing to migrate.

w Bazie danych powstała tylko pusta tabela o nazwie "migrations" :(
AdDiXx - @t4il: Pierwszy raz wszystko zaskoczyło bez żadnego błędu i udało mi się prz...

źródło: obraz_2023-11-23_165108096

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@t4il: Też to samo, czyli lipa :/
Czyli jedyna opcja w tej sytuacji to grzebanie w kodzie i na podstawie kodu, tworzenie struktury bazy danych?
  • Odpowiedz