Wpis z mikrobloga

Czy te głośniki googla mowią po polsku, czy polski zna tylko asystent w telefonie?
Zamówiłem ten głośnik Echo Dot 5 co jest teraz w promocji, angielski mi jakoś nie przeszkadza specjalnie, ale myślę, czy google nie byłby jednak lepszy jak mówi po naszemu.

#homeassistant #smarthome
  • 8
@LucaJune: Ja mam i Alexe i Google Nest Mini 2 i żaden z nich mi nie odpowie po polsku, tzn. same z siebie nie przemówią, za to jak z poziomu usługi w HA wyślesz im coś do powedzenia to google powie po polsku i nawet rozpozna literki ąęćż a alexa będzie mówić polskim po angielsku
@patchupdate właśnie kompletnie nie chce mi się bawić w takie akcje, bo poustawiam sobie wszystko, a potem coś się sknoci i stracę pół dnia na diagnozę i naprawę :)

Niech się dzieci uczą po angielsku :)
@LucaJune ale co się może sknocić? Korzystasz z telefonu tylko jako asystent Google. Stary telefon którego nie używasz, ograniczenie zużycia baterii i służy świetnie. Wkładasz nie wiem pod stół, przyczepiasz, przyklejasz i urządzenie robi swoje-słucha co masz zrobić. A na swoim telefonie codziennym bawisz się wszystkim innym