Wpis z mikrobloga

Hej
Pytanie do psiarzy. Szukamy szczeniaka dla dzieci, do domu.I od razu spiesze ze info ze nie „zabawke”. Dzieci mieszkaly 1,5roku z shi tzu, ktory w teorii byl od nich, i swietnie sie bawiliy. Suczka zreszta tez! Moj #rozowypasek mial kiedys psa ze schroniska. A teraz mamy wlasny dom i szukamy pieska mlodego, nieduzego, lubiacego dzieci. Wstepnie myslalismy o jack russell terrier, ale okazuje sie ze to narwane psy, za energiczne i bywaja „niegrzeczne”. Mi najlepiej odpowiada wlasnie taki shi tzu. Nie ma siersci wiec jest czysto (a ja dodatkowo jestem alergikiem), ale moja z jakiegos powodu nie chce. Raczej odpada schronisko, bo chcemy szczeniaka a nigdy nie wiadomo jaki „bydlak” wyrosnie ze schroniskowego szczeniaczka. Chcialbym zeby to byl piesek raczej kanapowy. Ktos cos podpowie? Na jaka rase zwrocic uwage? #psy #zwierzaczki
  • 19
@Bida_z_nyndzom: Sznaucer miniatura. Ma charakter i dba o swoje stado. Do tego włosy zamiast sierści, więc nie gubi tak bardzo po domu no tylko trzeba chodzić do fryzjera i mimo wszystko zapewnić mu trochę ruchu.
@Piesel-9: masz takiego ? jak czesto trzeba z nim chodzic do groomera? bo zapomnialem o tym wspomniec, ze ten shi tzu to pod tym wzgledem tez lipa - bo jego fryzjer kosztuje rocznie chyba wiecej niz fryzjer dla calej naszej czworki ;p
@Bida_z_nyndzom: Raz na 3 miesiące mniej więcej. Maksymalnie z 5 razy w roku jeśli jest bardzo gorące lato. W przypadku psów z włosami to niestety coś za coś, w domu czyściej, ale za groomera trzeba płacić, ewentualnie zakupcie maszynkę i sami go ciachajcie. Po którymś razie dojdziecie do wprawy. Mój akurat fryzjera się bardzo boi, ale nie wiem czy to jest zasada. Jak pozwolisz takiemu psiakowi mieszkać w domu to będzie
@Bida_z_nyndzom do dzieci, średniej wielkości pieso, przyjazny i dla początkujących proponuję samoyeda, czyli tzw chmurkę. Ma dużo sierści ale ważna rzecz jest taka, że ta sierść jest dosyć specyficzna, jak pies się powiedzmy w błocie wytarza, czy cuś to wystarczy że wyschnie i wszystko z niego opadnie i znów będzie białą chmurką :D
@Bida_z_nyndzom: też bym szła w stronę sznaucera, też są relatywnie najzdrowsze z tych małych ras.
Tylko pamiętaj, że szczeniak z hodowli to nie jest biała karta i może się okazać, że dzieci nie polubi... No i dobra hodowla: musisz zobaczyć matkę, warunki życia psów, rodowód FCI, najlepiej też nagrania z tego, jak suka (a już oboje rodziców to marzenie!) Zachowuje się w mieście, wśród obcych ludzi, jak komunikuje się z obcymi