Wpis z mikrobloga

Chciałem spróbować Angulara, poleciałem najbardziej defaultowym szablonem:

npm install -g @angular/cli
ng new <name>

Widze na osi czasu, że Angular speedrunnuje wydawanie nowszych wersji, ale nie rozumiem czemu mój defaultowy Angular ma inną strukturę. W poradnikach/guide'ach piszą o app.module, a ja mam app.component. O dodawaniu routing module, a ja mma już app.routes.ts (ale bez routingu) Coś #!$%@?łem przy ustawianiu? Czy jest jakaś inna "wersja" gdzie to jest moduł, czy to wszystko wynika, że mam jakiegoś nowego Angulara?

#webdev #programowanie #informatyka #angular
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
I może już teraz "wymyślał" ale jak byłem na studiach i robiliśmy coś tam z listy to może wlaśnie od poczatku opieraliśmy wszystko na tych modułach? i nie było componentów? Bardziej prawdopodobne, że kiedykolwiek wpisałem ng ... module ... niż ng ... component ...
  • Odpowiedz
  • 0
@nad__czlowiek: no nie wiem xD jak wpisałem na just.joinit aby zrobić rozeznanie rynku to było tyle samo ofert z tagiem react co angular

Plus z reactem miałem coś do czynienia, a Angular pamiętam tylko jak nas zmuszali na studiach i zawsze uważałem go za kloca (tak samo jak webówkę ogólnie) xD
  • Odpowiedz
  • 0
@nad__czlowiek: Fakt, pomyliłem się w opisie xD

jest tyle samo ofert na Angular i React przy Javie czy tam Spring/Spring Boot (nie pamiętam co dokładnie wpisałem)

Generalnie mnie nie dziwi czemu studenci i wannabe programiści biorą react (a szczególnie programiści od webówki, którzy gardzą fullstack), a nawet programiści, którzy chcą się skupić na backend i szybko zrobić jakiś froncik. Ale skoro w oferach pojawiają się obie technologie to przynajmniej dla takiego
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: no ja akurat uczyłem się full backend ale miałem kilka projektow w reactcie tzn kilku frontów w zespole którzy to ogarniali. A w korpo jak to w korpo, czasem byl zastój z taskami backendowymi to klepałem front i sie nauczyłem w miesiąc-dwa tego reacta.
  • Odpowiedz
Angular to troche jak Java czy C# a React troche jak PHP. Wiadomo w co łatwiej wejść, zacząć itd. Swego czasu w PHP znaczna część populacji kodziła, a teraz większość hindusów kodzi w react stąd te liczby. Zobacz ze praktycznie nie ma bootcampów z Angulara. Oczywiście w React zrobisz to samo co w Angularzu tylko statystycznie będziesz miał do czynienia z innymi projektami, ludźmi itd.
  • Odpowiedz