Wpis z mikrobloga

Hej!

Swiezo nabylem drona DJI Mini 2 SE, czekam jeszcze na dodatkowe baterie, huba i lepsza pogode :D
Podstawy latania, checkiny, rejestracje juz mam ogarniete, jak leciec, zeby sie nie rozbic, tez wiem, ale mam pytanie:

Chcialbym ktoregos dnia wybrac sie do centrum Warszawy i polatac nad ulicami z widoczkiem na wiezowce, na Zoliborzu mam +- 350m zasiegu, potem trace go i jest RTH.

Jak bezpiecznie latac w okolicy wiezowcow/wysokich budynkow, zeby w razie utraty sygnalu dron wrocil do mnie bezpiecznie, a nie zeby podczas powrotu do mnie na slepo, rozbil sie i nie zabil nikogo spadajac na ziemie? :D Za kazdy protip bede wdzieczny!

#drony #dji
  • 6
  • Odpowiedz
  • 3
@dziend0bry przedwczoraj Ci napisałem. https://wykop.pl/wpis/73735169/wpis#260165927

Latasz tak żeby widzieć go w linii prostej. Możesz ustawić rth na wysokości najwyższego budynku, ale to będzie grube przegięcie. Nie rozumiem po co w centrum latać takie odległości. Można iść za dronem, albo wybrać strategiczny punkt. Średnica wtedy to 700m, a to już zdecydowanie dobra wartość do dobrego, długiego, ujęcia. Bardziej pomyśl jak coś ciekawie nagrać, a nie od razu dochodzić do technicznych (i prawnych) granic.
  • Odpowiedz
  • 0
@belu_p: nie nie, nie chce przeginac paly, chce to zrobic jak najbardziej bezpiecznie i w 100%, stad moje pytanie, na miasto wybiore sie jeszce jak sie wdroze bardziej w latanie :D chce sobie polatac miedzy uliczkami po prostu na legalnej i bezpiecznej wysokosci, majac oczywix drona caly czas na widoku :D
  • Odpowiedz
@dziend0bry: no to z grubsza tyle. Praktyka, praktyka. Mogę ewentualnie dodać, co psuje zasięg, np przejeżdżający tramwaj, wszelkiego rodzaju nadajniki komórkowe/radiowe, wifi - im bardziej zamieszkały teren tym większe prawdopodobieństwo na gorszy sygnał. Pamiętaj też, że nawet jak zerwie wizje, to często nadal masz sygnał kontroli nad dronem - to może pomóc lub przeszkodzić, po prostu warto wiedzieć (mapa będzie pokazywać zwrot i pozycję drona).
  • Odpowiedz
@dziend0bry: Naucz się latać w atti, to najważniejsza kwestia. Lataj na otwartej przestrzeni po kwadracie" narysowanym " w poziomie. Czyli lot na wprost obrót o 90 st w lewo/prawo, lot znowu obrót, lot i obrót i lot. I inne wariacje figur tak że lecisz patrząc na tył drona a później na przód.
I wszelkie inne ćwiczenia. Takie jak np tutaj od 3:50. https://youtu.be/ixYnzcZZu9g?si=bXh8sSsfxVBI2JSc
Najpierw przećwicz te figury z gps, później atti.
  • Odpowiedz