Wpis z mikrobloga

Hej, mam problem z komputerem ale zacznę może od spec:
Mobo Aorus Ultra Gaming Z370
I5 8400 16gb ram (4x4GB) i Gtx1080
Do tego dysk SSD Nvme 1TB Samsung 980
Otóż kilka dni temu doszedł do mnie nowy dysk (jakiś ssd m2 128gb -> potrzebowałem go do laptopa aczkolwiek nie pasował) więc wsadziłem go do drugiego portu M2 i komputer po włączeniu się dwa razy zresetował, po czym normalnie działał, sformatowałem dysk i bajlando. Wczoraj wieczorem postanowiłem pobrać TESO na tego Samsunga 1TB i wszystko śmigało, a że mam internet 100Mbit to zostawiłem go na noc. Dzisiaj rano sprawdzałem ile się pobrało no i wszystko śmigało, zostawiłem żeby jeszcze te kilka GB dociągnął i poszedłem do pracy. W międzyczasie żona montowała sobie jakiś filmik i jej się komputer zresetował - od tamtej pory nie działa - resetuje się co chwilę, na płycie głównej diody debugowania pokazują najpierw CPU, potem DRAM, potem wisi na VGA kilka sekund po czym przeskakuje na CPU i od razu się resetuje. Próbowałem mieszać ramami, wyciągałem procesor, przeczyściłem styki, odłączałem dyski, resetowałem cmos, mierzyłem napięcia na zasilaczu, generalnie wszystko wygląda dobrze, ale nie działa xD jest jeszcze jakaś nadzieja, czy oddać potrzebującym (a niech się #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i kupić nowe? Problem z tym że nie wiem czy to finalnie płyta jebla czy procesor i wolałbym uniknąć sytuacji że po wsadzeniu starego Procka do nowej płyty powita mnie satysfakcja z #!$%@? kolejnej płyty XD
#komputery #pcmasterrace
  • 26
  • Odpowiedz
@arturek9lol: hm no czyli dobrze, a jak wrzucasz sproboj tylko jedna kosc, mozesz ewentualnie zerknac w manual w ktory slot powinna isc, i sproboj wiecej niz jedna kosc bo ktoras moze byc jebnieta
  • Odpowiedz
@KingOfTheWiadro czekam na procesor, będzie w tym tygodniu :P ale w międzyczasie zauwazylem ze jak wyciągam ramy to rgb na płycie świeci, ale nie przechodzi testów dram, a jak wsadzę choć jedną kostkę to przechodzi test do cpu ale rgb nie świeci
  • Odpowiedz
@KingOfTheWiadro hej, przyszedł do mnie Celeron, na szczęście jak się okazuje mam BIOS F8 - najpierw komputer nie chciał wstać, ale wyjąłem go z obudowy, pomieszałem ramami (które sprawdzałem memtestem na innym PC i działały) i w końcu wszedł do biosu ale jakakolwiek próba bootowania - czy to z SSD czy z pendrive nawet bez dysku kończy się instant resetem kompa :/
  • Odpowiedz