Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ten nowy #footballmanager jest jakiś trudniejszy? Grałem najpierw Saragossą (u siebie wygrane/remisy na wyjazdach dosłownie wszystko w trąbę) i się zmęczyłem po jakichś 8 miesiącach walki o to żeby jednak mnie nie wyrzucili, więc zacząłem nową karierę Almerią. Niestety tutaj też tragedia, większość meczów do tyłu i jak na początku sezonu jeszcze potrafiłem zdominować mecz, tak teraz nawet i Celta w 10 przez większość meczu mnie lekko ciśnie 2-0 :(

Taktyka wydaje mi się odpowiednia pod zespół, gra skrzydłami (dobrzy jak na poziom ekipy Ramazani, Arribas czy Gomez), ale no nic zupełnie nie wychodzi. Lubię wyzwania, ale zaczyna mnie męczyć psychicznie ta gra.

Może coś w taktyce/rolach jest nie tak? Na słabeuszy wychodzę ze standardową/pozytywną mentalnością, a mocne ekipy ostrożna lub defensywna

#gry #grajzwykopem
pete111 - Mirki, czy ten nowy #footballmanager jest jakiś trudniejszy? Grałem najpier...

źródło: dramat

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@pete111: tak dopowiem, że w xGoals jestem na -4.0 i najsłabiej w lidze pod tym kątem xD moi napastnicy są totalnie beznadziejni mimo nienajgorszych statystyk...
  • Odpowiedz
@pete111: to raczej problem z obroną, nie masz przypadkiem ustawionego zbyt niskiego pressingu? Pokombinuj z agresywniejszą grą. No i priorytet transferowy: śo i bramkarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
W "bez piłki" mam ustawiony średni pressing, standardową linię defensywy i "aktywację pressingu" - częściej.

Bramkarz faktycznie słaby, grałem Kaikym ale wyjechał mi na zgrupowanie na miesiąc i nie był lepszy od Chumiego :/
  • Odpowiedz
@pete111 wywal zagrania na obieg. Grasz bezpośrednio i szybko a obieg zwalnia skrzydła. Wr i Cr jest niepotrzebny. Wr woli powolne granie więc PD będzie odpowiedni.
  • Odpowiedz
@pete111: ale ktoś musi rzucać te piłki. Możesz nawet ustawić na DP CR na wsparciu. I nie bój się grać wyżej. Gra nie lubi taktyk zachowawczych.
Aha i tylko napastnika masz do strzelania goli. Musi mu ktoś pomagać, bo jeden napastnik nie da ci zwycięstw, SN jest niezbędny, RMD też sobie poradzi.
  • Odpowiedz