Wpis z mikrobloga

Mirki od #pcmasterrace - gdzie znajdę jakiś dobry materiał na temat tworzenia/przywracania obrazu NVMe za pomocą Clonezilla? O ile ze zwykłymi SSD/HDD na drugim kompie nie mam problemów, to z tym wyrzuca mi w trakcie działania różne błędy typu "brak miejsca", czy takie jak tu:

The image repository directory is read-only, not writable: /home/partimag
Program termianted!!
"ocs-live-general " finished with error!
Check /var/log/clonezilla.log fore more details.

Przy czym oczywiście miejsce jest (próbowałem zarówno sieciowo na NAS jak i lokalnie na drugim HDD), w wypadku sieci brak quota i miejsca na 100 takich dysków, prawa albo Everyone albo działające. Mam włączony tryb AHCI, płyta to MSI Gaming Plus z r3600. SSD to ADATA XPG SX8200 Pro 1TB M.2.
Ktoś pewnie miał zbliżony problem, jak rozwiązać problem błedów?
  • 3
  • Odpowiedz
@bialy100k: poszukaj alternatywy. Mi taki image nie bootował potem a z innego programu bez problemu (Acronis Image chyba, darmówka reklamująca jakiś większy pakiet).
  • Odpowiedz
  • 0
@keton22: Z tym Acronics problem jest taki, że to wersje 30 dniowe testowe. A Clonezilla działa mi na starszym kompie i wersja która ma 5 lat (sprawdzałem właśnie bo nowa nie działała i myślałem, że może coś naknocili). Sądzę, że problem jest "rozwiązywalny" a to tylko kwestia wiedzy w czym leży problem.
  • Odpowiedz