Wpis z mikrobloga

#opony tak czytam opinie i człowiek jest coraz głupszy xD chciałem zimowe to potem uznałem że jednak całoroczne, byłem nastawiony na Dębice, poczytałem i jednak słabo trzymają na zakrętach w śniegu. Potem ktoś tutaj polecal Laufenn bo za nimi stoi Hankook czyli generalnie lider jeśli chodzi o całoroczne( mają bardziej zimowe niż letnie opony). Następnie Kumho ktoś polecał mimo iż chińskie. W testach chwala że na mokrym to średnio ale w śniegu super no i mało się ścierają.
I bądź tu mądry xDD
#motoryzacja
#przemysleniazdupy
  • 7
  • 0
@mandamin oglądałem motolab i koleś mówi że generalnie są spoko ale przez co że lamele są proste to na zakrętach słabo trzymają opony. Prawda to? Chciałbym opony na 2-3 lata max
@susuke15 ja mam je ok. 2 lata i według mnie całkiem spoko trzymają na zakrętach. No ale nie mam też porównania z innymi całorocznymi. Ogólnie gdybym miał kupować ponownie do innego auta, raczej wybrałbym je ponownie.
@susuke15: ja mam to samo, już mnie głowa rozbolała dzisiaj od czytania / oglądania opinii "ekspertów". Jedni mówią, że całoroczne są do dupy, inni że zajebiste. Mało kto chyba porusza kwestie tego, żeby sie spytać SIEBIE, ile k km i w jakim terenie się jeździ. Nie ma chyba złotego środka, który zadziała dla każdego.
  • 1
@KocieJaduo ja by wiedzieć czy całoroczne maja sens popytalem się ludzi z pracy jakie mają opony kilka ma całoroczne. A przecież jeżdżą tymi samymi drogami co ja( czyli do okolicznych miasteczek). Corsa to generalnie lekkie małe auto więc opony nie są tak obciążone jak w przypadku suva. Postanowiłem że kupię Dębice. Dziś parkując zobaczyłem że auto obok mnie też ma Dębice Navigator więc skoro tej osobie udaje się dojechać to mi też.
@susuke15 temat rzeka, przy wyborze opon patrzysz nie tylko gdzie jeździsz, ale też czym i jak taki samochód się spisuje na śniegu. W Corsie masz przedni napęd, więc wielosezonowe z agresywnym bieżnikiem będą w sam raz.