Wpis z mikrobloga

Czemu nikt sobie nie zadaje zwykłego pytania: dlaczego przez kilka tysięcy lat nikomu nie przyszły do głowy "prawa kobiet"? Ludziom, którzy pchnęli cywilizację do przodu, nie przeszło przez myśl, żeby "emancypować kobiety"?

Otóż, coraz częściej mam wrażenie, że ludzie te kilka tysięcy lat temu to wszystko przerobili. Dawno odkryli już naturę kobiet, ich solipsyzm, wyparcie, shaming etc. i właśnie dlatego wprowadzili ograniczenia.

Właśnie dlatego to ojciec decydował za kogo córka wydzie za mąż, bo ta nie potrafiłaby wybrać. Kierowałaby się popędem, emocjami, tą ładną buzią, często zostając ostatecznie sama. Już nie mówię o "przepiciu" majątku, który ojciec i dziadkowie zbudowali. Dlatego on podejmował czystą, chłodną kalkulację, patrząc dalej i szerzej niż chwilowa przyjemność.

Dzisiaj, po zniesieniu ograniczeń kulturowych i religijnych, mamy pełen obraz. Laski, które kierują się emocjami i gadzim mózgiem, ruchają #mokebe czy innych Turków. Często zostają samotnymi matkami bez perspektyw. I gdyby nie kapitan państwo czy inny #beciak żyłyby w ogromnej nędzy.

#p0lka #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 39
  • Odpowiedz
Laski, które kierują się emocjami i gadzim mózgiem,

Dlatego on podejmował czystą, chłodną kalkulację, patrząc dalej i szerzej niż chwilowa przyjemność.


@Gdybykozkanieskakala: no ciekawe co piszesz a chłopy kierujące się fiutem i wybierający te laski z "gadzim mózgiem" to już jest normalne i tak powinno być ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gdybykozkanieskakala: pomijasz watek demografii. Wtedy rozmnażanie się było kluczowe dla dobrobytu a kobiety to po prostu fabryki robotników. Teraz lokalne lochy uwolniliśmy od tego zaprzegajac je do pracy, a sile zywa importujemy. To sprawia wbrew pozorom, ze nasze gospodarki nie mają konkurencji (zachodnie ogólnie)
  • Odpowiedz
Czemu nikt sobie nie zadaje zwykłego pytania: dlaczego przez kilka tysięcy lat nikomu nie przyszły do głowy "prawa kobiet"?


@Gdybykozkanieskakala:
Otóż przyszły i były niewątpliwie szeroko testowane w różnych konfiguracjach.
Ewolucja systemów społecznych, podobnie jak ewolucja zwierząt miała dostatecznie dużo czasu żeby sprawdzić wszystkie możliwe systemy i czas pokazał który system doprowadził inne do wymarcia. Nie był to system w którym kobiety pełniły męskie role, a mężczyźni damskie.
  • Odpowiedz
@Gdybykozkanieskakala Kontrowersyjny temat i wiele ludzi się nie zgodzi ale coś w tym jest.Niektóre kultury przecież dalej wybierają partnerów swoim dzieciom.Brak praw kobiet tez nie istniały bez powodu.Głos decydujący kiedyś w społeczeństwie należał do żołnierzy bo to oni ginęli na wojnach dla reszty społeczeństwa.Potem prawa za darmo dla kobiet i mamy sytuacje ze nasze witaminki przegłosują ze ty masz ginąc w okopie kiedy one wyjada szukać Hiszpana czy innego za granice.Wojna na
  • Odpowiedz
Jak gatunek/ cywilizacja ciągle się rozwijamy i udoskonalamy. Podobnie jak kiedyś obowiązywał kodeks Hammurabiego, tak teraz jako gatunek już z niego na szczęście wyrośliśmy (w zdecydowanej większości przypadków). Rozwijamy się.
  • Odpowiedz
@Merkowsky no, zwijamy, bo nie możemy już płacić właścicielowi niewolnika odszkodowania, jeśli tegoż niewolnika uszkodzimy (uszkodzimy - jak narzędzie). Zwijamy się, bo pan szlachetka nie może już uskuteczniać prawa pierwszej nocy w dniu twego ślubu z ukochaną.
  • Odpowiedz
@Gdybykozkanieskakala: 120 lat temu bracia wright odbyli pierwszy lot dwuplatowcem. 66 lat później człowiek stanął na księżycu. Komputer odpowiedzialny za ten lot wykonywał 40.000 operacji na sekundę. M1, podstawowy 3 letni procesor w najtańszym MacBooku wykonuje ich 11 trylionów.

Jeśli myślisz, że ludzkość rozwija się liniowo i jednostajnie, zarówno jeśli chodzi o technologie jak i prawa człowieka to jesteś bardzo naiwny.
  • Odpowiedz
@Gdybykozkanieskakala: To o czym piszesz nie jest niczym nowym. Ergo - @MistrzKowalski nie ma racji pisząc, iż wymyśliłeś sobie śmieszną teoryjkę.

Już Starożytni Grecy rozróżniali kilka typów miłości do której zdolny jest człowiek jako jednostka, przy czym część z nich klasyfikowali jako typowo męskie. Uważano np. że kobieta do całkowicie bezwarunkowej miłości zdolna jest tylko wobec swojego dziecka, podczas gdy mężczyzna może bezwarunkowo kochać kobietę do tego stopnia, że poświęci dla
  • Odpowiedz
@MistrzKowalski: Swoją reakcją potwierdziłeś jedynie cytowany przez siebie fragment. W formie ciekawostki napiszę, iż we wspomnianych przeze mnie publikacjach psychologowie twierdzili, że z naukowego punktu widzenia nie da się jednoznacznie zaprzeczyć teoriom Starożytnych Greków ¯\(ツ)/¯ Dopiero wprowadzenie terminu inteligencji emocjonalnej w 1990 przyniosło tu pewne zmiany - nic nie obaliło w ich rozumowaniu, a dodało kobietom pewne właściwe dla nich cechy.

Twierdzenie Pitagorasa, z którym problemy miewają niektórzy dzisiejsi uczniowie, oficjalnie
  • Odpowiedz