Wpis z mikrobloga

Ponawiam pytanie, które zadałem ostatnio. Sprawdzam na liście najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie i pierwsze miejsce w Polsce ma Poznań. Czym to jest spowodowane?

Ja akurat jestem z Kujaw, w mojej wiosce jest zapewne niewiele lepiej, ale zastanawia mnie sytuacja Poznania, który jest położony korzystnie geograficznie. Biorąc pod uwagę położenie np. Krakowa, to sytuacja byłaby tam 3 razy gorsza.

Moja teoria jest prosta. Ludzie palą byle czym z powodów oszczędności. I to ma największy wpływ. Ludzie są zbyt oszczędni.

#poznan #powietrze #jakoscpowietrza #zdrowie #pieniadze #smog
chud - Ponawiam pytanie, które zadałem ostatnio. Sprawdzam na liście najbardziej zani...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@chud: nowoczesnymi kominkami m.in. bo one mają w budowie założone przyduszanie ognia, stare piece kaflowe akumulacyjne dają zwykle pełne spalanie, sporo osób pali śmieci, ale raczej zbyt mało aby to wykazały czujniki, ja obstawiam także jakieś przemysłowe spalarnie i odpady, ale gdzie co, to jest cichosza
  • Odpowiedz
@chud:

Po prostu w Poznaniu jest zamontowanych najwięcej czujników po Katowicach/Krakowie.
sprawdź proszę - esa.nask.pl

Kiedyś był taki program, że jak szkoła miała instalowany światłowód to dodatkowo na dachu był też instalowany czujnik.
  • Odpowiedz