Wpis z mikrobloga

Są tu serio osoby, które od lat siadają po pracy i klepią jakieś dodatkowe projekty, albo robią kursy? Ja miałem taką zajawkę przez pierwsze 2 lata pracy, a teraz mi się po prostu nie chce. Sporadycznie coś sobie pokoduje po pracy, albo przeczytam jakiś artykuł w trakcie. Mało tego znam masę seniorów, którzy mają rodziny, domy i zarabiają po 30k plus i nikt nie siedzi po godzinach klepiąc jakieś pacmany w canvasie czy inne g**no. Ogólnie mam wrażenie, że klepanie kursów dla samego faktu nauki, "bo tak trzeba" jest bez sensu. Co z tego, że zrobisz 10 kursów w jakiejś technologii skoro i tak nie wykorzystując tego na codzień w pracy, większość zapomnisz? Inaczej jest jeżeli chcesz pracować w innej technologi, to wtedy nauka jest wskazana, ale w innych przypadkach to po prostu moim zdaniem sztuka dla sztuki, bo w "AJTI się rozwijać trzeba!"
#programista15k #programowanie
  • 40
  • Odpowiedz
@AntyKuc: W IT jest inflacja skilla/umiejętności jak w mało której branży, do tego jest stereotyp że jak się jest programistą to trzeba #!$%@?ć w wolnym czasie. Jest to takie programowanie ludzi, bo firmom się to kalkuluje. Rezultatem tego jest to, że musisz brać udział w wyścigu szczurów bo inaczej zostajesz w tyle, a nagrodą jest wypalenie w wieku 40 lat.
  • Odpowiedz
  • 5
@exori_vis:

Rezultatem tego jest to, że musisz brać udział w wyścigu szczurów bo inaczej zostajesz w tyle, a nagrodą jest wypalenie w wieku 40 lat.

Niestety, niby I.T jest chwalone za pomocne środowisko, ale to tak naprawdę uśmiechnięte mordki schowane za toksycznym wyścigiem szczurów.
  • Odpowiedz
@AntyKuc: No ja tak robię. Siedzę i się cały czas rozwijam i to już od jakiś 30 lat. :D

To jest moja pasja i bym i tak to robił. Teraz przy okazji ludzie mi hajs przesyłają za to co i tak bym robił za darmo. #wygryw
  • Odpowiedz
@AntyKuc 8 godzin dziennie w pracy to max co mogę siedzieć przed kompem, w tym czasie powinno się ogarniać i etat i research żeby nie zostać w tyle
  • Odpowiedz
@AntyKuc: ci seniorzy to pewnie sa tzw ksiegi wieczyste jakiegos legacy. To jest kontrakt wiazany obustronny pracodawca daje ci duzy hajs za dalsze pudrowanie trupa a ty nie masz wyjscia bo twoj obecny skill na rynku juz jest gowno warty ( ͡° ͜ʖ ͡°). Znam takich korpo karierowiczow co maja super wysokie mniemanie co to by oni nie bo im placa kase ale poza ta korporacja sa
  • Odpowiedz
  • 2
@controll:

ci seniorzy to pewnie sa tzw ksiegi wieczyste jakiegos legacy.

Nie, normalni seniorzy klepiący nowe projekty w różnych językach. Nie jakieś legacy stare pierdziele korporacyjne.
  • Odpowiedz
Są tu serio osoby, które od lat siadają po pracy i klepią jakieś dodatkowe projekty, albo robią kursy?


@AntyKuc: Tak bo chciałbym w ten sposób w przyszłości zarabiać na swoim zamiast klepać kod w korpo do 60. Poza tym to moje hobby, daje mi ogromną satysfakcje.
  • Odpowiedz
@AntyKuc: bo to w Polsce jest taki kult. Pracując kiedyś z Niemcami słyszałem że u nich się raz nauczą i nara. Klepiemy. Ile w tym prawdy to nie wiem bo to mangery były xD

Sam robiłem czasem jakieś kursy żeby zrobić bo obiecali za to podwyżkę.... Ale chyba się sama firma zorientowała, że bez sensu zlecać certyfikat z azure jak nie mam nawet z tym projektu xd

Sam zapoznaje się z
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: czemu ma mieć problem przy zmianie pracy? Może mieć normalną robotę i używać nowych rzeczy jak wychodzą w firmie ;) chyba nie minąłem żadnej wersji .net (od framework 4.5, przez wszystkie core i teraz kelpie projekt w 7). Kodze tylko w robocie....
  • Odpowiedz