Wpis z mikrobloga

@duron1802: zależy jak jest w umowie jeszcze sformułowane. Ja miałem, że by było jak na UOP. Cały kolejny miesiąc. Ofc działało to tak dla mnie i kontrahenta.

Ale od grudnia UOP i nara zmartwienia. I emerytura będzie xD
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: pogadamy w 2058 jak nie zdechniemy przed kompami xD

A tak poważnie to u mnie duży powód to dziecko, plany na kolejne i chęć nie zastanawiania się nad L4 na dziecko i czy kontrahent pozwoli czy nie bo deadline. Odpowiedzialność majątkiem rodziny w sumie no intercyzy nie chce itd.

W kij ciężko było sobie ułożyć co lepiej ale zohsczy się co z tego wyjdzie. KUP 80% trochę ratują ;)
  • Odpowiedz
@Cachorro: jak idziesz już na tego UoP to bierze jakies płatne tatusiowe ile wlezie, jeśli zamierzasz normalnie pracować i wykorzystywać tylko 26 dni w roku to się nie opłaca w ogóle, nawet z KUP 80 przy kwotach ponad 20k to jest różnica 4k misięcznie/48k rocznie na korzyść B2B, 10 lat pracy i masz na kawalerkę dla dziecka które już wtedy będzie nastolatkiem i jeszcze z 10 lat sobie zarobisz na wynajmie
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: tak ijest cel. Póki co 11 tygodni do odebrania. Tylko trzeba poczekać z pół roku co by ZUS się nie czepiał xd

Ceny mieszkań są dziś oderwane. Tylko że taniej pewnie nie będzie i tak już.

A tak poza finansowym wymiarem to jest jeszcze spokój od faktur, US (w sensie masz wywalone i się nie martwisz o kontrolę bo faktura źle wliczona), że jak cię rak zacznie tłuc to się
  • Odpowiedz
@Cachorro: dopoki nie zrównają sie z biedniejszych cenami krajów zachodnich typu Hiszpania, Włochy, Grecja itd. to będa rosły, bo nasze PKB dość mocno rośnie co roku razem z kosztami życia (no i inflacja + BK2%) - nie ma szans na pęknięcie bańki, jedynie jakieś podatki katastralne by mogły coś zmienić, albo podatki od pustostanów (podobno milion mieszkań/domów w tym kraju jest pustostany - po prostu forma inwestycji bez wynajmu, bo boją
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: ciekawe też jak te wszystkie mieszkania na wynajem kupowane pod kątem emerytury (w kredyt i za 20lat zaczną zarabiać do kieszeni jakby - skrót myślowy) będą się sprawować. Remont kilka razy do tego czasu aby zachować ceny najmu dobre, do tego demografia. Może być mało najemców. Dobre lokacje przy uczelniach itd. znajdą zawsze, ale te wszystkie osiedla budowane na obrzeżach... Jak się dożyje to się zobaczy.

Tam samo reforma ZUS
  • Odpowiedz
@Cachorro: moim zdaniem gdyby nie było migracji ludzi z krajów do krajów to 10-20 lat i rynek mieszkaniowy by pierdnął praktycznie w całej europie, bo sporo ludzi daje mieszkania pod wynajem a liczba ludności ciągle się zmniejsza, cała europa ma już praktycznie mniejszą dzietność niż liczbę umierających ludzi więc w pewnym momencie byłoby więcej dostępnych mieszkań na wynajem/kredyt niż chętnych ze względu na masowe zgony.

Ale ale - mimo wszystko mamy
  • Odpowiedz