Wpis z mikrobloga

Dwa lata temu złożyłem sklep rybacki z klocków, które częściowo kupiłem na BRICKLINK i Allegro. Budowla stała sobie tak na szafie zbierając kurz, dlatego dzisiaj postanowiłem, że ją rozbiorę i schowam klocki do pojemniki. Ku mojemu zdziwieniu, przy odczepianie klocków od płytek, po prostu one pękły, kruszyły się jak suchy chleb, jestem dalej lekko w szoku, bo mam klocki z lat ’90 i plate’y z tamtego okresy były na tyle giętkie i elastyczne, że spokojnie można było łatwo odczepiać od nich płaskie klocki. Teraz się zastanawiam czy przysłali mi jakieś podróbki (wszystkie emblematy są tak jak powinno być), czy LEGO na prawdę tak spuściło na jakości, że budowle, które leżą na wystawcę kilka lat nadają się później do wyrzucenia. Zdjęcia w komentarzach.

#lego
Van_Zavi - Dwa lata temu złożyłem sklep rybacki z klocków, które częściowo kupiłem na...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 11
@Van_Zavi reddish brown tak miał kiedyś, ścisłej to w latach 2010-2017. Nie wszystkie brązowe klocki z tego okresu są kruche ale znaczna ilość, po 2017r zmienili barwnik i problem zniknął.

Napisz do lego jaka jest sprawa, myślę że ci wymienią bez problemu.