Wpis z mikrobloga

@Volantie na cienkim..
Nie posypali solą bo nie spodziewali się przymrozka jeszcze, Gdyński ZDiZ był szkolony z pogody i potencjalnych warunków, ale widać ni #!$%@? nie potrafią analizować nadal..
@Issac: Jakie sypanie solą? Janusze nie wymieniają opon. Letnia zużyta opona przy niskiej temperaturze jest twarda jak kamień. Rano jechałem autem o 7:00 na oponach zimowych i zero problemów z trakcją czy ostrym hamowaniem. Specjalnie sprawdzałem, bo widziałem dachowanie na Różowej w Gdyni xD
Ludzie wmawiają sobie, że nie muszą wymieniać opon itd. a później mamy paraliż na drogach i wina oczywiście nie właścicieli aut.
Opony należy wymienić co 30-50 tys
@Issac: No pewnie i jak po lawie jedziesz to też nie dadzą rady. xD

Myślałem, że mówimy o lekkim przymrozku.

W obu tych krajach w okresie od października do kwietnia można jeździć na oponach z kolcami


@Iskaryota: Można, ale nie trzeba. To jest różnica.
@darkdancerr przy i tak wydłużonej drodze hamowania nie ma to znaczenia. Problemem jest głupota kierowców którzy myślą że jak ma zimówkę to zatrzyma się na lodzie tak samo jak na mokrej czy ośnieżonej nawierzchni.

Sam się o tym przekonałem jak poleciałem na skrzyżowaniu prosto jak strzała bo pod warstwą śniegu był lód, zimówka nic mi w tym nie pomogła i zatrzymałem się po drugiej stronie na pasie zieleni. Miałem tyle szczęścia że