Wpis z mikrobloga

@Polnischefuhrer Sok NFC, na drożdżach winiarskich wyjść, wyjdzie, fermentacja około 2 tygodnie plus dodatkowe dwa tygodnie w butelkach na gazowanie. Blg to już zależy w ile % celujesz. Sprawdź rozpiskę w necie.
  • Odpowiedz
kup sobie drożdże do cydru i pożywkę w Obi czy Castoramie za dychę, będzie lepszy niż na piekarniczych czy winiarskich.
BLG ci zejdzie do 0 albo prawie do 0, bo w takim soku nie będziesz miał w ogóle niefermentowalnych cukrów resztkowych. Fermentacja pewnie do tygodnia, ale nie ma co się śpieszyć.
Jak nagazujesz? I przydałby się jakiś słodzik do dosłodzenia jeśli nie lubisz mocno wytrawnego

@Polnischefuhrer:
  • Odpowiedz
@Polnischefuhrer: Robilem cydr z soku NFC jabłkowego i drożdży do cydru. Nie dodawałem cukru, fermentacja do momentu ustania pracy drożdży (wyżarły cały cukier z soku, u mnie zajęło im to trochę ponad tydzień czasu). Potem dodałem cukru na refermentację w butelkach w celu nagazowania cydru i rozlałem do butelek. Cydr wyszedł lekko wytrawny, kwaskowy ale taki najbardziej lubię na lato.
  • Odpowiedz
@Polnischefuhrer ja właśnie robie z soki nfc jedyna roznica vs owoce z sokowirówki to ten bedzie bardziej mętny. Polecam lekki dosłodzić czymś czego nie zjedzą drożdże (np ksylitol) i w butelkach przeprowadzić fermentację wtórna żeby się nagazowało ładnie
  • Odpowiedz