Wpis z mikrobloga

Jak sprawdza się podstawa ze sprężystej blachy pokryta PC (tak jak w Ender 3 S1 lub V3 SE)?
Warto dopłacić 50-60 zł za pokrytą PEI a oryginalną nieużywaną sprzedać?
Duża jest różnica na korzyść PEI, czy nie ma istotnych różnic?

  • 9
@pangolin: wszystko zalezy, co czym drukujesz, i co chcesz uzyskać.
Do wielu zasstosowań PEI teksturowane jest super, ale czasem trzeba pei gładkie bo ma być gładkie. A czasem i to jest za mało, i idzie całkiem gładki stół plus smarowanie hegronem rozcieńczonym. itd.
  • 0
@hrumque: PLA i PETG, choć będę chciał spróbować nylon. To czy dno wydruku będzie gładkie, czy teksturowane nie ma dla mnie większego znaczenia. W razie czego mam szkło.
PLA i PETG


@pangolin: no to się świetnie czepia do textured pei, grzanego do 50-60'C, i samo odpada po ostygnięciu blaszki (dlatego fajnie mieć 2 blaszki na zmiane - jedną ściągasz do ostudzenia wydruku, a w tym czasie już drugą kładziesz i drukujesz bez zatrzymywania się ;)
Co dają te różne stoliki, warto coś dokupować innego jak fabryka? Do PLA/PET/PA-CF.


@DMMotoAdventures: PEI texture złote (są też czarne) - super do petg i pla. Trzyma się świetnie na gorąco (50-60'C) a samo odpada po wystygnięciu.
(PA-CF nie wypowiem się, bo nie mam tu dużego doświadczenia, czy na enderku bez komory to w ogóle ma sens)
PEI "teksturowane" te złote możesz dostać z różnymi gradacjami tekstury - od prawie gładkiego
@hrumque pytanie w związku z k1 max bo kupiłem ostatnio młodszego brata dla enderka ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tam fabrycznie jest jakiś przyklejany magnetycznie stolik. Ale nie wiem co to dokladnie. Myśle czy jest sens dokupować ten PEI ekstra.

W ender3 drukowałem na szklanym stoliku. Efekt był ten sam, że po ostygnięciu wydruk praktycznie sam odpadał.
@DMMotoAdventures: no z magnetycznym jest o tyle fajnie, że:
1) nie musisz czekać aż wystygnie, po prostu ściągasz blaszkę (a na jej miejsce kładziesz drugą, i możesz od razu puścić nastepny wydruk), blaszka szybko stygnie (dosłownie sekundy-minutę, bo jest cienka, zwłaszcza jak położysz na coś dobrze odbierającego ciepło - jak np kamienny parapet ;) )
2) wiele obiektów (które są "same w sobie" sztywne, masywne, itp, a nie jakieś cieniutkie płaskie