Wpis z mikrobloga

@dzangyl: Jeśli nie byłeś w ustrukturyzowanym planie treningowym przez ostatnie pół roku, kiedy miałeś kilkukrotnie okresy tzw. peaku ówczesnej formy - to nie potrzebujesz żadnego mitycznego roztrenowania.
Jak się „‚mentalnie„ czujesz zmęczony to wyrzuć jakikolwiek plan sprzed nosa i zacznij jeździć tyle ile chcesz kiedy chcesz jak chcesz.
  • Odpowiedz
  • 0
@krymic1991: Wiem czym jest roztrenowanie, szukam konkretnego planu na zwift by było wygodniej.
@Poemat nieprawda, ale nie o to pytam i nie o tym chcę dyskutować. Pytam o jakiś konkretny plan na zwift który będzie pasował do tego typu treningu, bo tego szukam co wyraźnie napisałem. Żadnych innych rad nie potrzebuję choć doceniam czas który poświęciliście na odpowiedź. Dziękuję.
  • Odpowiedz
@dzangyl: Ludzie tak odpowiadają, bo pytanie o plan treningowy na roztrenowanie jest absurdalny, jako że jednym z celów roztrenowania jest odpoczynek od planów treningowych. Roztrenowanie polega na nie-jeżdżeniu a już na pewno na nie-trenowaniu. Chcesz to sobie pokręć raz na parę dni Z2 i tyle, a jak nie, to zrób sobie przerwę w ogóle od jeżdżenia - nic sie nie stanie. Zajrzyj do biblii treningu rowerowego jak nam nie wierzysz.
  • Odpowiedz
@dzangyl: Prawda - podaj mi proszę sensowne powody po co Ci roztrenowanie poza dwoma wymienionymi przeze mnie powodami, nie wliczając dodatkowo siły wyższej czyli np. kontuzji.
Doradzam bo wiem „jak w to się gra” nie od wczoraj.
  • Odpowiedz
@dzangyl: dwie jazdy luźne na watopii po 1h, potem 2-3 wyścigi dla czystej zabawy i utopienia się we własnym pocie a potem Mireczku polecam Ci Gran Fondo. Pięknie zrobił mi kondycję na wiosnę. Build Me up - znacznie znacznie mniej.
  • Odpowiedz
  • 0
@honestguy: dzięki, ale nie o to pytałem. Miłego dnia
@Poemat dzięki, ale nie o to pytałem. Nie mam zamiaru zdradzać ci jakichkolwiek informacji o powodach dla których szukam tej informacji. Zadałem pytanie i oczekuję odpowiedzi tylko na to pytanie, nie zamierzam dyskutować na jakiekolwiek inne tematy. Miłego dnia
@Farmer_Joe tak, myślałem o tym, ale nie lubię jeździć po watopii i zmieniać biegów xD wolę jak trenażer sam zmienia obciążenie, leniwy jestem
  • Odpowiedz
@dzangyl: aa to w takim razie treningi zostają, tam w trybie ERG sam trenażer dobiera odpowiednie obciążenia i nie musisz zmieniać biegów. (jeśli zmienisz na lżejsze wredny trenażer tak czy inaczej ustawi się na np 300 watów i nie ma zmiłuj )
Co do roztrenowania ja zanim wskoczę w plany treningowe wybieram sobie pojedyncze treningi i obniżam moje FTP, żeby pojeździć a nie ulać się.
zaczynałem od 30 minutowych, potem kilka
  • Odpowiedz
  • 1
@Farmer_Joe: wielkie dzięki za wszystkie sugestie, w ostateczności będę musiał tak zrobić jeśli w całym ZWIFT nie ma nawet jednego planu na roztrenowanie :)
  • Odpowiedz
@dzangyl Jeżdzę na Zwift już od dwóch lat i od siebie mogę polecić Build me up. Masz 5h jazdy w tygodniu, treningi po około godzinę, czasem 1,5h. Ustaw sobie ftp na 90% bo w 4-5tyg przychodzi kryzys, ewentualnie reguluj sobie obciążenie plusem i minusem w trakcie sesji.
  • Odpowiedz