Wpis z mikrobloga

@BrakWolnegoLoginu powerbi desktop jest darmowy do momentu kiedy chcesz publikować raporty. Do nauki nie ma potrzeby publikować. Polecam zainstalować apke i zacząć kursy darmowe na stronie Microsoftu albo te na datacamp.com. Wg mnie pbi to zajebiste narzędzie i do tego chyba jest najpopularniejszym rozwiązaniem klasy bi także przyszłościowe
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu idealny scenariusz wyglada tak, ze uczysz się 2-3 msc w domu i po tym czasie wykorzystujesz w pracy power bi, końcowy etap to zaliczenie egzaminu pl-300.

Nie wiem jakie masz możliwości używania tego narzędzia w pracy ale chyba znikome skoro o tym nie wspomniałeś. Jak to wygląda?
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu dobra sorry juz rozumiem xd

To tak:
- Kup ksiazke kompletny przewodnik po DAX
- lecisz do rozdzialu funkcje tablicowe włącznie
- jednocześnie możesz przerobić ścieżkę Microsoftu pod egzamin pl-300
- nauka pq, jak znasz sql to pójdzie szybko, max tydzień, języka M się nie ucz
- wiedza z zakresu modelowania danych i relacyjnych bazach danych, zakładam, że to masz ogarnięte
- wizualizacje i inne funkcje dostępne w desktopie, jakies ai
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu temat power bi jest dużo głębszy i ma większy potencjał niż się może wydawać, specjalizują się w samym power bi, z pomniejszą znajomościa technologii/narzędzi powiązanych, można robić naprawdę sporą kasę. Przejrzyj moje wpisy (nie ma ich wiele), a znajdziesz post z listę tematów w uniwersum power Bi wraz z podziałem na poziomy zaawansowania, które pomogą Ci usestymatyzowac naukę, i nie zgubić żadnego istotnego wątku ze spektrum power Bi.
  • Odpowiedz
@Sad_poyato: a jak oceniasz samo power bi pod względem zapotrzebowania na rynku? W moim korpo sam widziałem co jakiś czas ogłoszenia gdzie tego wymagali, w sumie ostatnio zacząłem się tym interesować, ale ciężko mi określić samemu czy to kierunek przyszłościowy.
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu pod względem narzędzi bi, powe Bi z roku na rok coraz bardziej dominuje nad konkurencją i jest najbardziej rozwijanym i powszechnym narzędziem. Firmy inwestują w raportowanie i analizę danych, bo to pozwala maksymalizowac dochód, a kto tego nie robi zostaje w tyle. PBI ze swoim pełnym rozwiązaniem chmurowym i systemami subskrypcji otwiera pełne możliwości analityczne nawet dla mniejszych firm za stosunkowo niewielki koszt, co do niedawna było niemożliwe, gdyż systemy BI
  • Odpowiedz