Wpis z mikrobloga

Mirki podrzućcie jakąś grę na weekend albo może i więcej.
Interesuje mnie gatunek taktycznego rpg, gdzie dobiera się członków drużyny i oczywiście rozwija ich w różnych kierunkach.
Singleplayer, lub może być multi, ale wolę raczej grać samemu... Klimat fantasy. Walka raczej turowa, ale o ile to możliwe nie w klimacie jrpg.

Ostatnio wyskoczyła mi reklama Dragonheir: Silent Gods i spodobała mi się, ale to cholerna gacha nastawiona na kasę, po kilku fajnych godzinach zaczynają śmierdzieć ręce wyciągające się po mój portfel.

Dawno w nic nie grałem, więc może mnie coś ominęło fajnego - znacie jakieś pozycje?

Baldury (poza 3), Icewind Dale, Pillarsy ograne lata temu..

#gry #rpg #fantasy #pcmasterrace
  • 20
  • 1
wyszła druga część pillars of eternity jakbyś chciał ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Megawonsz_dziewienc: grałem, też już jakoś rok lub dwa temu odhaczyłem

No to na co czekasz?


@FrostlyMostly: może to głupio zabrzmi, ale czekam na natchnienie ;)
granie w tą grę wiąże się z dużą ilością tekstu, i trzeba poczuć klimat.. gdybym teraz zaczął, to większość większość rozmów bym przeklikiwał, a w tej grze to nie
  • 0
@Fox7er: wasteland 3 grałem, divinity... no jakimś cudem mnie ominęło, dobre to?

@10129 o właśnie o coś takiego chodzi (po screenach), ale odrzuca mnie ta pikselowa grafika.. nie cierpię jej :)
@Emill mam dwa super erpegi tylko że tam robisz postać i dobierasz towarzyszy fabularnie jak w Baldurach.

Tyranny oraz Torment: Tides of Numenera. Obydwa są nastawione na świetną fabułę i ciekawe lore + możliwość zróżnicowanego rolepleyu z jego konsekwencjami.

Polecam gorąco, odybwie gry są moimi ulubionymi z poprzedniej dekady zaraz za 3 Wiedźmin 3 najlepszy
@Emill: Seria expeditions. Co prawda historyczne, ale drobne elementy fantasy też się znajdą. Świetne fabularnie, a walka i rozwój postaci miód. Może oprócz pierwszej części, bo dopiero zaczynali i tam akurat walka wygląda tak sobie.