Wpis z mikrobloga

Jaki głośnik bezprzewodowy polecicie który jest jakościowo najlepszy? Chciałbym żeby to był głośnik akumulatorowy, cena względnie nie gra roli, kilka tysięcy mogę spokojnie dać jak warto.

Na pewno chodzi mi o coś przynajmniej klasę wyżej niż JBL charge, bo z niego chce uciec. Tyle tylko że mam problem bo już w jakościowych głośnikach to jednak kabel dochodzi… pytanie czy da się pogodzić świetną jakość dźwięku i baterie?

#audioboners #audio
  • 20
  • Odpowiedz
  • 0
Super, dzięki wszystkim za propozycje, po przeglądam wszystko :) górną półkę od razu widzę, devialet, zobaczymy czy jest coś sensownego pomiędzy bo jednak pod 4k to chyba lekko za dużo. Ale super że są takie opcje, bo jakoś nie mogłem znaleźć tylko głośniki w stylu Bowers Wilkins Zeppelin mi się pojawiały, a to już na kabel jest i też jednak strasznie duże
  • Odpowiedz
  • 0
@bonus: audio pro drumfire d2 jest na kabel, co nie? Szukam czegoś co potrafi bez kabla pograć chwilę chociaż, więc ten odpada ale wygląda ogólnie spoko, bez udziwnień żadnych
  • Odpowiedz
  • 0
@Leniek: @CherryJerry @arc_tic @grandpa @bonus @L3gion @bonus
Kurde, trafiłem teraz na lepsze tory w internecie, ale nie powiem żeby mi to ułatwiło decyzję, bo teraz aż za dużo opcji mam :D

Powiedzmy że 1,5-2k brzmi dla mnie jeszcze rozsądnie żeby wydać, jeśli byście mogli podać jakieś wady któregoś z tych głośników to może mi ułatwi wykreślankę. A może coś interesującego pominąłem?

JBL authentics 300 - 2000 PLN
Sonos move - 1.
  • Odpowiedz
Sonos move - 1. Generacja za 1500 do wyciągnięcia, ale kusi move 2 za 2300… ma stereo, 24h na baterii, ale poza tym ciężko zweryfikować czy warto.


@Pr2speQ: Moim zdaniem Sonos nie dość że brzmi super, to jeszcze otrzymujesz dostęp do znakomitego ekosystemu.
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion: chyba muszę o tym poczytać, bo właśnie na razie żyje tylko na głośnikach Bluetooth i takie wifi nie wiem ile mi zmieni. A w Sonos jak mówisz że jeszcze ekosystem jest istotnym czynnikiem to zerknę i na to dokładniej. On jakoś z iOS lepiej się zgrywa czy bez różnicy który system?
  • Odpowiedz
  • 1
@Pr2speQ Wifi to nie dość że lepsza jakość i stabilność to jeszcze nie zjada ci baterii w telefonie. Jeśli brać pod uwagę AirPlay to ciut lepiej z iOS, reszta gra różnicy.
  • Odpowiedz
@L3gion: Airplay zżera dalej baterie tak samo jak BT. Jedyne co nie zżera baterii to rozwiązania typu Tidal/Spotify Connect, wtedy streamer bezpośrednio łączy się z routerem, a telefon tylko steruje muzyką.
  • Odpowiedz
  • 1
@Leniek: @CherryJerry @arc_tic @grandpa @bonus @L3gion @bonus
Chwilę myślałem o tych głośnikach, i stanęło na Sonos Move pierwszej generacji. Na 2 spore minusy - poza stacją ładowania rozładowuje się bardzo szybko, ~1/3 baterii w trybie uśpienia dziennie, na faktycznie wyłączonym dalej ciągnie 5% dziennie. Chore, ale w moim przypadku może stać na ładowarce większość czasu to uznałem że to jest ok.
Druga wada to brak opcji podpięcie mini jack, ma to
  • Odpowiedz