Wpis z mikrobloga

Dlaczego z 25 latków robi się "starców".
Rodzina, memy, filmy itd.
Oglądam youtuberke i ona tak średnio chętnie przyznaje, że ma 25 lat i sobie "żartuje", że wie że już jest stara itd. Żartuje dałem w cudzysłowie, bo wiadomo, że to jest takie wyprzedzające rozłożenie tarczy na wypadek jakby ktoś faktycznie nazwał ją starą, wtedy mniej zaboli.

W pracy jak miałem 20 lat to jak pojawił się temat wieku i typiara miała 26 lat to tak samo "stara już jestem".
Oglądam filmik na temat wysokich cen mieszkań w usa i tam wypowiadająca się kobieta "Mój młody syn nie ma gdzie mieszkać, znaczy jaki tam młody ma 25 lat".

Przeczytałem komentarz, który mówił, że jak masz 25-29 lat to czujesz, że równie dobrze mógłbyś mieć 40.

Myślę, że to może być połączenie dwóch rzeczy.
1. Jeśli chodzi o tradycję/kulturę dużo osób oczekuje od ciebie, że wiek 25 lat to ten wiek gdzie już masz być tym poważnym człowiekiem co zakłada własną rodzinę. 2. To pierwszy taki wiek gdzie ktoś nawet parę lat młodszy od ciebie jest już poważnym dorosłym, może brać ślub czy mieć planowane dziecko. Więc faktycznie dla kogoś to może być takie pierwsze poczucie starzenia się.

#przemyslenia #zalesie #zycie #wykop30plus
  • 10
  • Odpowiedz
@Kantar: to taki wiek, że przestaje się być dzieciakiem, tylko zaczyna się być dorosłym. A dla dzieciaka dorosły to stary, więc zaczyna się mówić o sobie stary ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
25-29 lat to czujesz, że równie dobrze mógłbyś mieć 40.


@Kantar: Jak masz 40 to równie dobrze możesz mieć 25.

25 to juz dorosłosć. U cioci na imieninach nie siedzisz pod stołem z dziećmi 3-8 lat, nie lampisz się w smartfona jak nastolatki tylko walisz wódę z wujkiem 45-70 letnim.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jaque: nie no też nie ma co iść w drugą stronę. 25 lat to już wiek gdzie mózg skończył się kształtować, jesteś od X lat w tym świecie dorosłych itd. Więc tak 25 lat to już taki legit dorosły człowiek.

To co mnie #!$%@? to taka mentalność i presja, którą tyle osób odczuwa, że to już jest bycie starym poważnym człowiekiem. Ogólnie to nie chodzi mi już o sam wiek 25-29.
  • Odpowiedz
  • 0
@7160: jest w tym dużo prawdy. Teraz sobie uświadomiłem, że sam dołączyłem się do tego co krytykuję we wpisie. Jak miałem 20 lat i typ na studiach powiedział, że ma 25 lat to odruchowo powiedziałem "ale stary" xD Od wieku 25 lat to już inaczej na pewno się widzi wiek.
  • Odpowiedz
@Kantar:

Jasne że człowiek mający 25 lat, to nie jest dziecko ani nastolatek już, ale z drugiej no właśnie. Nie róbmy presji, zakładając jak wyżej (do kome tarza do którego się odnosiłem) że już zaczynamy być giga poważni i w ogóle. To jest taka prosta generalizacja, która potem jest krzywdząca dla żyjących inaczej.

Jesteś dzieckiem, potem nastolatkiem potem masz te swoje lata 20-24, a pozostałe 55 lat życia to już starość.
  • Odpowiedz
@Kantar jak ja się cieszę, że jestem za granicą w takich momentach. Nikt sie nie pyta, kiedy ślub, kiedy dzidziuś. Ba, większość nawet nie wie, że trzy miesiące temu się zaręczyłam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kantar: zobaczycie gnoje co to życie( ͡° ͜ʖ ͡°), jak wam 26lvl strzeli, a wraz z tym zapuka skarbówka po podatek od każdej zarobionej złotówki ponad śmieszny limit xD

Szykujcie dupy bo będzie bolało xD
  • Odpowiedz
@Kantar: Nie wiem, ale też mnie to drażni. Jestem po trzydziestce i nieraz jak słucham niektórych znajomych, to się zastanawiam czy oni w ogóle czterdziestki dożyją.
  • Odpowiedz