Wpis z mikrobloga

@SkrytyZolw: a mam jeszcze pytanie: bo mam stłoczone zęby, No i rozwiązaniem ma być aparat i stripping. Ale czytam że na stłoczone zęby odchodzi się od usuwania zębów (na szczęście usuwania nie było w planach) na rzecz poszerzania łuków. Czy ten stripping w ramach stłoczen jest metodą „aktualną”? Bardzo się boje by nie popsuć sobie zębów, stąd takie obawy bo średnio ogarniam… czy mogłabyś mi napisać może ciutkę więcej po co
@AmericanDiary: Nie jestem specjalistą, ale poszerzanie łuku wydaje się dosyć skomplikowanym zabiegiem, a taki zabieg może wywołać komplikacje i być przerostem formy nad treścią. Natomiast stripping to banalnie prosty i szybki zabieg, którym raczej trudno popsuć zęby. To nie jest piłowanie zębów, a tylko usunięcie części milimetra szkliwa za pomocą takich paseczków. Prędzej ci się zużyją powierzchie górne zębów niż ci zaszkodzi stripping. Sam miałem robiony i nawet powtarzany i żadnej
@AmericanDiary: Nie jestem ortodontą lepiej żebyś to z nim omówił. Wiem, że stripping stosuje się przy niewielkich stłoczeniach. Pozwala on uzyskać miejsce potrzebne do prawidłowego ustawienia zębów. Prawidłowo wykonany nie powoduje poważnych szkód (no chyba że pacjent nie myje i nie nitkuje zębów).

Gorąco zachęcam do rozmowy ze swoim lekarzem i przedstawienia mu swoich obaw. Zapytaj czy nie możnaby zamiast tego poszerzyć łuków i że wolisz dłuższe, trochę bardziej męczące leczenie,