Wpis z mikrobloga

Mircy mam pytanie do #telefony Przesiadłem sie na Xiaomi Redmi Note 12 i troche nie ogarniam, spodziewałem sie lepszego aparatu. Z czego wynika to śnieżenie/ziarnistość? Coś nie tak w ustawieniach? Jakaś wada? Czy on po prostu jest taki #!$%@?? Wcześniej siedziałem na LG G4 i robił zdecydowanie lepsze zdjęcia, to jednak troche dziwne. Zdjęcia robione na zewnątrz przy braku światła ale z oświetleniem tak samo śnieży #zdjecia #fotografia #pytanie #pytaniedoeksperta
Niewiemja - Mircy mam pytanie do #telefony Przesiadłem sie na Xiaomi Redmi Note 12 i ...

źródło: IMG_20231105_150219

Pobierz
  • 30
@Niewiemja: no a sprawdź w trybie pro/manual: ustaw ISO na 100, zrób krótki czas naświetlania, jakiś 1/250 lub krótszy (1/1000), oczywiście dużo światła musi być. Jak będzie ziarno to albo jakaś apka dziwna (możesz wtedy sprawdzić używając Open Camera lub GCam) albo fizycznie uszkodzony (on OIS ma? Jak tak to ois może być uszkodzony i się blokuje lub trzęsie).
@Niewiemja: żadne pro i czasy naświetlania. telefon ma robić dobre fotki na automacie, a pro można sobie dopasować do warunków skrajnych/konkretnej scenerii aby mieć jak najlepsze zdjecie.
Moim zdaniem coś nie tak, ale że xiaomi to mnie nie dziwi, pewnie coś w sofcie #!$%@? jak zwykle.
Chyba że nie zdjąłeś foli z obiektywu jeżeli była :D

jak dopiero kupiłeś ja bym zrobił zwrot i kupił inny telefon.
@r5678: i po co się odzywasz jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Zwyczajnie dałem mu instrukcje jak ma sprawdzić czy telefonie jest walnięty.

A komentarz o Xiaomi to co miał dawać? Miałem 12 Ultra, teraz mam 13 Ultra po przesiadce z iPhone 13 Pro i nie bardzo rozumiem co ma Twój komentarz wnosić do dyskusji. Samsung S23 też tylko w sytuacji bardzo dobrego światła potrafi konkurować z dużym (fizycznie) rozmiarem matrycy.
@Niewiemja: jesteś pewien, że coś nie jest naklejone na obiektywie? Przy ISO 100 nie powinno być w ogóle ziarna. Jeszcze idź jutro przy dobrym świetle zrobić o 11-13:00 zdjęcie na dworze. Jak przy ISO 100 będzie też ziarno to znaczy, że telefon walnięty. Albo uszkodzona matryca albo się trzęsie i efekt uboczny to mikroprzemieszczenia, które robią wrażenie ziarna.

A daj jeszcze 1/150 i iso 200. To już dla ciekawości.
  • 0
Chyba że nie zdjąłeś foli z obiektywu jeżeli była :D


@r5678: Jest taka opcja xD Ale nie wiem czy jest a nie chciałem sprawdzać i porysować przy okazji xD Ale wydaje mi sie że nie ma
@Niewiemja: żeby porysować szkło musiałbyś to zrobić piaskiem czy ceramiką. metalem na pewno nie porysujesz.
Upewnij się co do tej folii na obiektywie.

@mewa-szczecinska niech jeszcze poleci na Arktykę sprawdzić, koniecznie między godziną 12:01 a 13:02.
od razu widać że jest nie tak, a Ty robisz z autora pajaca każąc mu robić fikołki. Jakie ma znaczenie to co konkretnie jest zepsute, skoro jest zepsute i tyle wystarczy. Co zmieni wiedza