Wpis z mikrobloga

@unintelligible: Mieszkam w najbardziej zanieczyszczonym regionie Polski i nikt tutaj dzbanie nie mówi, że wymiana pieców to lewacka ideologia. Ludzie się wk$@#*ją, bo za smog odpowiedzialne są stare piece, ukształtowanie terenu, brak przewiewu w miastach spowodowany dziką deweloperką i płonące wysypiska śmieci, a lewaki chcą wprowadzać podatki od biedy i zabraniać jeżdżenia samochodami, które jak pokazała pandemia mają niewielki i malejący wpływ na jakość powietrza w miastach.
a lewaki chcą wprowadzać podatki od biedy i zabraniać jeżdżenia samochodami, które jak pokazała pandemia mają niewielki i malejący wpływ na jakość powietrza w miastach.


@Cytryn__: gdyby nie LEWACTWO to większość fanów psychoprawicy i inni konserwatywni wieśniacy by gruz zarli, a nie 500-800+ dostawali, a ban samochody to oczywiście bzdura
@Kauabanga:

Jesteś w stanie uwierzyć że ludzie sa eko i nie oglądają TV ani się polityką nie interesują, ale ekologią już tak?
Jesteś zwolennikiem teorii że wszyscy chcą źle dla Polaka a ekologia to spisek?
I jeszcze: uważasz że cała nauka o klimacie to manipulacja? Co więc nie jest manipulacją, jakie badania? Zgony powodowane smogiem mają inną przyczynę, zanieczyszczenia powietrza tak naprawdę nie istnieją, palić można wszystkim nie patrząc że się
@smallboobslover: to nie poprzednie pokolenia. Aktualne też. Najlepszy czas na elektrownie jądrowe + OZE był dwadzieścia lat temu. Drugi najlepszy czas jest teraz. A i tak kłócą się, jak widzisz w powyższych komentarzach, że w sumie to jest git i nic nie róbmy ;)
nalezy wprowadzic nowe ekologiczne podatki, to napewno zalatwi sprawe


@Kauabanga: Jestem za tym, żeby opodatkować posiadaczy starych nieefektywnych pieców. Był czas na wymianę lub modernizację. Kto miał na to #!$%@?, niech teraz płaci. Za moje przyszłe choroby płuc przecież żaden zjeb nie da ani grosza.
@Wink: jaki wplyw na ekologie ma jeden polski powiat a jaki wplyw na ekologie maja Indie, Chiny czy USA?
Dlaczego wazniejsze jest zeby w jednym polskim powiecie nie palono w piecach a mniej wazne sa prywatne odrzutowce, ogromne wille i dziesiatki samochodow spalinowych elit?
Jestem za tym, żeby opodatkować posiadaczy starych nieefektywnych pieców. Był czas na wymianę lub modernizację. Kto miał na to #!$%@?, niech teraz płaci.


@chrissee: i tych ktorych nie bylo na to stac bedzie stac na nowe podatki i lepszy, bardziej ekologiczny opal?

Za moje przyszłe choroby płuc przecież żaden zjeb nie da ani grosza.


@chrissee: kazdy kto placi podatki zrzuca sie na sluzbe zdrowia.
@Kauabanga: To wszystko jest ważne i ma znaczenie. Ten sam tok myslenia co "nie pójdę na wybory, co może zmienić jeden głos".

Hipokryzja elit to inna kwestia, sam się dziwię czemu nikt nie zjadł takiej Taylor Swift za jej loty czy polityków którzy swoim stylem życia przeczą idei którą głoszą. Tylko jedno należy oddzielić od drugiego.
nigdy tego nie zrozumiem dlaczego ludzie uważają że trucie spalinami z samochodu jest zdrowsze. Dlaczego tkwicie w takim ciemnogrodzie?


@WafleMichaua: kto uważa, że trucie spalinami jest zdrowsze? Nowe samochody to pomijalny składnik zanieczyszczeń w obrębie miast. Kiedyś też myślałem że jest inaczej, ale to przez dorastanie w epoce starych diesli. Jak najbardziej jestem za ściganiem trujących złomów, czy nawet ograniczaniem wieku aut mogących wjechać do miasta. Nikt nie uważa, że cokolwiek
@Bestiariusz: dziwnym trafem zwolennicy tych podatków są beneficjentami ich nałożenia. Końcowym płatnikiem i tak w końcu jest szary człowiek, jak dasz im tańsza opcję to sami inwestują. Patrz nie do końca pozytywny przykład pv, ludziom się opłacało zakładać, bo przynosiło to wymierne korzyści dla ich portfeli, te obecnie proponowane będą je tylko drenować.