Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Obecnie zarabiam 7k na łapę uop z 8-letnim stażem komercyjnym #programowanie. Korpo. Mitycznego 15k to nawet nasz team leader nie zarabia (zarobki każdego pracownika są jawne i zależne od poziomu), a dopiero jakiś manager bardzo wysoko i czytając te wpisy o zarabianiu 15,20k+ to brzmi dla mnie jak mit. Stack: głownie front - js/react, ts + solidna wiedza backendowa w node
Jak bardzo jestem je*any na hajs? Robota szału nie robi, ot outsorcing który nas wysyła do projektów na kilka miesięcy, nigdy nie wiemy gdzie trafimy, raz lepiej, raz gorzej z wskazaniem na gorzej - dużo legacy, hindusów itp
Rzucić to i rozglądać sie za czymś nowym?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
@mirko_anonim:

Jesteś bardzo bardzo je*any na hajs, 8 letni staż - to już prawie pod seniora podchodzi. głownie front - js/react, ts + solidna wiedza backendowa w node - czy ty sobie zdajesz sprawe jak dużo ludzi jest aktualnie poszukiwanych z Reactem i Node'em? Do tego twoja firma Cie outsourcinguje, czyli praktycznie robisz jak konsultant zarabiając całe gówno a twoja firma cieszy się że złapała takiego frajera bo zgarnia stawke jak
@mirko_anonim: jest bardzo dużo pracy, która słabo płaci. Teraz zadaj sobie pytanie: dlaczego ludzie (i ty) siedzą w takich miejscach? Powodów jest kilka:
* slaby skill nie umożliwiający pracy w innych firmach
* używane technologie nie są użytecznie w innych firmach
* przywiązanie
* lenistwo
* ważniejsze są inne cechy pracy

Szukaj innej pracy i tyle.
15,20k+ to brzmi dla mnie jak mit


@mirko_anonim: masz umysł biedaka. Skąd doszedłeś do tego wniosku skoro wiele ludzi tyle zarabia i wystarczy spojrzeć na widełki? Pewnie jesteś zfrustrowany sytuacja i twój mózg znazł sobie takie wytłumaczenie, że to nie ja mało zarabiam tylko "wszyscy kłamią"
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): zadając takie pytania na wykopie masz już odpowiedź czemu zarabiasz te 8000 co nie jest złą kasą, ale po takim expie a nawet mniejszym ludzie mają 10-15 albo nawet więcej.
Po prostu zasiedziałeś sie może w stacku, strefa komfortu zbudowana aż do niebia "i po co coś zmieniać".