Wpis z mikrobloga

Wczoraj #tvn za materiał o #palestyna powinien dostać złotego gebelsa TVP. #izrael #zydzi #tvpiscodzienny
Zacytuję z pamięci jeden cytat "Co raz więcej ludzi na świecie strajkuje i opowiada się po stronie Palestyny. Jedno jest pewne, Izrael przegrywa z propagandą Hamasu" - no #!$%@? bo jak rzymianie w dupie mają wszystkie prawa i bombardują obozy dla uchodźców, szpitale z dziećmi to nie możesz tego potępić... bo propaganda hamasu xD Jak tam @tvn24news szekle huczą w sakiewce?
#gorzkiezale #wojna
  • 28
@Kollo:
Rosja atakuje Ukrainę
Wykopki: Dlaczego Ukraińcy nie atakują rosyjskich miast, niech odczują jak to jest!
Hamas atakuje Izrael i porywa jego obywateli
Wykopki: Dlaczego Żydzi bombardują Palestyńskie miasta, przecież to zbrodnia!

Cytując postać Stinsona z HIMYM:
"Don't poke the dragon Robin, because the dragon will poke you back."
Ewentualnie:
Play stupid games, win stupid prizes

Jeżeli Hamas liczył na to, że po ich akcji nie będzie stanowczej odpowiedzi to znaczy
@Kollo: TVN TVP jeden syf propagandowy . Ale ja nie mam ochoty żyć na styl szwedzki czy niemiecki .jest to przykre co dzieje sie teraz w uk Francji Holandii Szwecji czy Niemczech kraje gdzie zwykły bialas #!$%@? na ludzi którzy sie brzydzą naszymi wartościami a kochają euro ktore dostają za nic, chyba lubisz jak ktoś pluje tobie w ryj i do trgo sie z ciebie śmiej i ma w dupie twoje
@Kollo: ale coś źle powiedzieli? Hamas od początku chce zrobić z tego medialną sprawę, której Izrael nie ma szans wygrać, bo to Izrael jest i będzie w ofensywie i choćby celowali tylko w głowy terrorystów, to cywile będą ginąć. Oczywiście Izrael przeprowadza ataki z gracją ruskich miernot, ale Hamas robi tak duży szum, że przebija się ze swoją narracją.

Hamasowi chodzi o wywołanie możliwie globalnej świętej wojny. Z resztą nie tylko
@Kollo: Nie chcę się opowiadać po żadnej ze stron, ale napiszę tak:
1. Po pierwsze to muzułmanie liczą na straty cywili, aby stali się oni ofiarą na pokaz. Dlatego Egipt i inne kraje muzułmańskie z pobliża nie wpuszczą uchodźców- chociaż tylko kobiety i dzieci. Mężczyzn nie wpuszczą, bo mogłaby się powtórzyć rewolucja islamska jak w 2010 roku i kraje upadłyby w trakcie wojny domowej jak Libia.
2. Takie są wojny od
  • 0
@120_Dni_Sodomy: Powiedz kto wczoraj rozwalił obóz uchodźców z powietrza (w tym dzieci, kobiety), bo było info że przebywa tam członek hamasu? Wg której konwencji genewskiej można nawalać w obozy dla uchodźców i szpitale? Przecież to zbrodnia wojenna.
  • 0
@mexxl: W materiale TVN byli pokazani ludzie, którzy w rozpaczy rękami próbowali kopać w gruzowisku po zbombardowanym szpitalu/obozie dla uchodźców. Tak dla mnie wyglądają Palestyńczycy teraz.
  • 0
@ciezki_przypadek: Nie chcę pisać na każde stwierdzenie odpowiedzi, ale Izraela nie było tam przez ponad 2 tysiące lat. Izrael małymi kroczkami brał ziemie palestine po 1948 roku (mogło podobno trafić i na Polskę zamiast palestyny). Najskuteczniejsza obrona przeciwlotnicza świata przestała działać i poszło tyle rakiet. Mosad nic nie wiedział. Wg mnie wygląda to na ustawkę i będą chcieli przejąć gazę i znów zmienić mapę świata. Wszystko ustawione.