Wpis z mikrobloga

Sprawdzałem sobie ceny mieszkań na rynku pierwotnym i jest inwestycja w #warszawa przy metrze kabaty na terenie po zburzonym tesco. Zastanawia mnie jedna rzecz, kto to kupuje i dlaczego? Według informacji na stronie prawie wszystkie mieszkania już poschodziły, kilka zostało tak jak te na screenie 21k/m2, inne na niższych piętrach są w okolicach 20k/m2. Czy ktoś to w ogóle kupuje w celu innym niż spekulacja, że ceny będą rosnąć i rosnąć?

Na przykładzie tego mieszkania ze screena wychodzi 1mln zł za samo mieszkanie 46m2 w stanie deweloperskim. Żeby to wykończyć w jakimś fajnym standardzie to trzeba liczyć 3-5k z metra to załóżmy że 4k to jest dodatkowe 160k to już mamy 1160k + pewnie garaż+komórka to dodatkowe 100k no to 1260k. I za ile ktoś będzie mógł to wynająć? Za 4000+opłaty? za 5000+opłaty?

Weźmy pod uwagę, że w okolicy metra kabaty są o wiele tańsze alternatywy, także może być mało chętnych, ale załóżmy że znalazł się jakiś chętny to jakie to będzie ROI? Ile to się będzie zwracać zanim zacznie zarabiać? Albo tu czegoś nie widzę albo wszystko w nadziei, że ceny będą rosły i za kilka lat sprzeda się stan deweloperski za 20-30% drożej na lewarze z kredytu.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #inwestycje #deweloperka
Venzey - Sprawdzałem sobie ceny mieszkań na rynku pierwotnym i jest inwestycja w #war...

źródło: echo_rytm

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • 5
@Venzey

Wczoraj zwróciłem uwage na to samo pewnemu wykopkowi - okazało się że do roi wlicza się potencjalny wzrost wartości nieruchomości ;)

Potem udało się ustalić że może jednak nie, że on to kupił dawno więc w sumie to nie jego problem i może rzeczywiście roi nie będzie jakieś super jak ktoś dziś kupi.

Radzę sprawdzić jak się ksztacuja ceny najmu w prawdziwych metropoliach jak Paryż, a nie warszawa - Paryż północy
  • Odpowiedz
@Venzey: jak dla mnie to jest po prostu golenie frajerów, przez małe inventory ludzie popełniają błędne decyzje a dev pompuje ile tylko uzyska. Nie da się inaczej tego nazwać. Bogaci ludzie z zarobkami 15k/mies kupujący 40m2 w średnim miejscu xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Venzey: co ty mi z jakimś wynajmem? Mówię o kupnie. Szukałem tam rok (Kabaty, Natolin) i nic nie było.


@Anakee: no przecież napisałem w poście, że jak ktoś kupuje tam "inwestycje pod wynajem" to ciężko będzie mu znaleźć chętnego (w domyśle na wynajem) bo są lepsze/tańsze alternatywy w okolicy
  • Odpowiedz
  • 0
@Venzey: jak dla mnie to jest po prostu golenie frajerów, przez małe inventory ludzie popełniają błędne decyzje a dev pompuje ile tylko uzyska. Nie da się inaczej tego nazwać. Bogaci ludzie z zarobkami 15k/mies kupujący 40m2 w średnim miejscu xD


@dzem_z_rzodkiewki: też mi się tak właśnie wydaje, argument z metrem mnie tutaj za bardzo nie przekonuje bo żeby nim gdzieś dojechać to i tak sporo czasu zejdzie
  • Odpowiedz
no przecież napisałem w poście, że jak ktoś kupuje tam "inwestycje pod wynajem" to ciężko będzie mu znaleźć chętnego (w domyśle na wynajem) bo są lepsze/tańsze alternatywy w okolicy


@Venzey: to jedź i zobacz te alternatywy :). Mieszkałem tam i za dobre mieszkanie płaciłem ponad 3k. 5 lat temu.
  • Odpowiedz
  • 0
to jedź i zobacz te alternatywy :). Mieszkałem tam i za dobre mieszkanie płaciłem ponad 3k. 5 lat temu.


@Anakee: mam ziomka który wynajmuje na kabatach ~45m2 z garażem za 2800zł, inny ziomek kupił około 5lat temu ~70m2 za 600k chyba
  • Odpowiedz
jak dla mnie to jest po prostu golenie frajerów, przez małe inventory ludzie popełniają błędne decyzje a dev pompuje ile tylko uzyska. Nie da się inaczej tego nazwać. Bogaci ludzie z zarobkami 15k/mies kupujący 40m2 w średnim miejscu xD


@dzem_z_rzodkiewki: kilometr dalej są domy po 5-7mln :) przy linii lasu.
  • Odpowiedz
mam ziomka który wynajmuje na kabatach ~45m2 z garażem za 2800zł, inny ziomek kupił około 5lat temu ~70m2 za 600k chyba


@Venzey:

z chęcią się dowiem gdzie :) 5 lat temu na Kabatach (domu za Rosoła to nie Kabaty :) ) mieszkania chodziły po 12k za metr. I schodziły z rynku czasem w 24h od wystawienia.
  • Odpowiedz
Trzymać jako inwestycja 46m mieszkanie za bańkę to trzeba mieć we łbie niezłe kredki.


@GOHAN: dlaczego? Jak daje lepszy zwrot niż lokata czy obligacje? plus można ja robić lewarem
  • Odpowiedz
@Anakee: Jeżeli myślisz, że 46m za 1mln+ zł to jest normalna cena i może tylko rosnąć to gratuluje. Są gdzieś granice ludzkiej głupoty i normalny człowiek za tyle nie kupi takiego mieszkania.
  • Odpowiedz
Jeżeli myślisz, że 46m za 1mln+ zł to jest normalna cena i może tylko rosnąć to gratuluje. Są gdzieś granice ludzkiej głupoty i normalny człowiek za tyle nie kupi takiego mieszkania.


@GOHAN: tak samo wykop pisał 5 lat tamu, jak średnia cena mieszkania w Wawie była w ok 10k. Teraz jest 15? 17?
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki dew to akurat moze spekulowac jakie mieszkania i za ile sprzeda na tym polega sila duzych dewow, jesli jest 7 duzych graczy i wszyscy dzialaja w identyczny sposob ze mimo pompy na rynku nowe mieszkania wystawiaja drozej jak poprzednia a poprzednie blokuja rezerwacja to ludzie w dalszej panice skupuja nowa inwestycje. We wroclawiu jest cale osiedle na psim ktore stoi puste od roku bo dew niedostal jeszcze wpisow. Takich przypadkow jest
  • Odpowiedz