Wpis z mikrobloga

lepiej szukać na rynku pierwotnym czy wtórnym


@Maxior99: to zależy:)
Ja bym szukała na obu, bo czasem są niezłe perełki na wtórnym i nie trzeba się użerać z wykańczaniem.

Z jakich stron korzystacie?


@Maxior99: dla rynku pierwotnego Inwestmap.pl, warto też się przejechać po okolicach gdzie rozważasz zamieszkanie i zobaczysz wtedy na pewno reklamy konkretnych Inwestycji.

Dla wtórnego- olx, otodom, grupy na Facebooku
@Maxior99 na stronie rynekpierwotny jest dużo inwestycji pokazanych. Poza tym standardowo OLX, otodom. Co do rynku - zależy ;) Zależy gdzie szukasz, na czym Ci zależy. Na plus wtórnego jest zazwyczaj lepsza lokalizacja, na blokowiskach z wielkie płyty masz na miejscu pełną infrastrukturę, szkoły, przedszkola, sklepy, nie ma takiego ścisku jak na nowych osiedlach.
Też zależy jaki chcesz mieć rozkład. 99% mieszkań z rynku pierwotnego ma salon z kuchnią na niecałych 20m2
@Maxior99: ja początkowo chciałem kupić na pierwotnym, ale jak zobaczyłem, że deweloperów kompletnie porąbało z cenami (typu 10k za metr na zadupiach typu Zakrzów, 9k na Jagodnie czy Lipie Piotrowskiej, o czymś bliżej centrum już nawet nie wspominam), to skończyłem na kupnie z rynku wtórnego.
Lipie Piotrowskiej


@bart40404: Kurde, byłem tam, siedziałem trochę w samochodzie rozmawiając przez telefon.
To po 10 minutach zaczęło coraz częściej jeździć koło mnie auto z cyganami, po 15 zaparkowali obok, a po 20 już łazili jakoś dziwnie obok ( ͡ ͜ʖ ͡) Tam się chyba nie da żyć.

Teraz pytanie czy lepiej szukać na rynku pierwotnym czy wtórnym?


@Maxior99: To zależy jaka lokalizacja, jak masz
  • 1
@symis: @bart40404 dla mnie idealna lokalizacja byłyby krzyki okolice parku poludniowego - tam mi się zdecydowanie najbardziej podoba i jestem gotowy zapłacić nawet premie za te lokalizację

A jesli chodzi o minimum to na pewno musi być tramwaj w pobliżu
@Maxior99: No życzę Ci powodzenia xD mieszkań 4 pokojowych z sensownym rozkładem jest na lekarstwo.
Te z kiepskim rozkładem na otodom czy olx stoją już od 2 lat i dłużej tylko cena się zmienia.
Park Południowy pojawia się rzadko. Te które mają tramwaj obok schodzą na pniu albo są za chore pieniądze bo właściciele za wykończenie w stylu średnim liczą jakby było że złota :)
Za 3 miechy będziesz miał dość
  • 0
@bart40404: No i co ,że tory ? To przecież obok dworca więc raczej naturalne
Generalnie lokalizacja, tuż przy rynku, mimo wszystko spoko jak za taką cenę (vide Krk czy WWA)
@Maxior99: no lokalizacja jest dobra, ale sąsiedztwo to jakaś tragedia. No chyba, że chcesz słuchać co chwilę hamujących pociągów i pod blokiem mieć patologię z trójkąta xD jakbym brał na wynajem to można się zastanowić, ale do mieszkania to raczej się to nie nadaje
  • 0
@bart40404: obecnie mam 2: tarnogaj (tu mieszkam ) I na legnickiej (tu wynajmuje)

Możesz mieć rację z tym trójkątem... sam już nie wiem, naprawdę ciężko coś znaleźć i już nawet nie chodzi mi o cenę
@Maxior99 szukaj tu i tu. Na rynku pierwotnym, to mam wrażenie, że trzeba rezerwować już pierwszego dnia pojawienia się oferty, bo większe, sensowne mieszkania błyskawicznie się rozchodzą.
lepiej szukać na rynku pierwotnym czy wtórnym?


@Maxior99: Oba. Dobrowolne zmniejszanie sobie puli jest po prostu głupie. W obu przypadkach trzeba dokładnie patrzeć co i gdzie się kupuje. Do tego sensownych, dużych mieszkań nie ma wiele więc tym bardziej nie ma sensu patrzeć wyłącznie na jeden rynek.