Wpis z mikrobloga

@Imperator_Wladek: Druga sprawa, zaczęła spadać w 2015, czyli reforma poprzedników zadziałała.

Podobne kłamstwo jest z bezrobociem, TVP/PiS lansują 15%, ale gdy PO oddawało władzę to spadało ono i wynosiło 9%, teraz z 5% jest, więc zasługa ich raczej żadna. Mają jedynie farta bo przez sytuację demograficzną brakuje ludzi do pracy i stąd niskie bezrobocie.
@CzaryMarek: Bo dopiero pod koniec rządów PO udało się wprowadzić rozwiązania, które faktycznie zadziałały, tak to prawda PO przez długi czas miała ogromny problem z luką VAT i to za ich czasów wzrosła popularność tego precederu, wprowadzane rozwiązania nie działały, ale to właśnie pod koniec ich rządów wprowadzono rozwiązania na których najbardziej skorzystał PiS w pierwszych dwóch latach rządów.

Btw, zapytaj kolegów z Nowogrodzkiej jak tam ze ściągalnością tego zaległego VAT
@Furox: No tak biedaki, przez 5 lat im cały czas rosło, po 5 latach na 3 lata spadło tyle co kot napłakał i akurat jak przychodził PiS to zgarnął cały tort. Paskudny PiS ich blokował przez te wszystkie lata przed wprowadzaniem rozwiązań mających zmniejszyć lukę.
Nieprawdopodobnie sprany mózg.
Paskudny PiS ich blokował przez te wszystkie lata przed wprowadzaniem rozwiązań mających zmniejszyć lukę.


A gdzie ja Ci napisałem, że PiS im blokował wprowadzenie tych rozwiązań? Przecież wprost napisałem, że PO miało przez cały okres rządów z tym ogromny problem i nie mieli na to żadnego pomysłu, na pomysł wpadli pod koniec swoich rządów, a śmietankę za to zdążył spić już PiS.

Nieprawdopodobnie sprany mózg.


No nie wiem kto ma tu ma
A gdzie ja Ci napisałem, że PiS im blokował wprowadzenie tych rozwiązań? Przecież wprost napisałem, że PO miało przez cały okres rządów z tym ogromny problem i nie mieli na to żadnego pomysłu, na pomysł wpadli pod koniec swoich rządów, a śmietankę za to zdążył spić już PiS.


@Furox: Mieli problem i nie mieli rozwiązań. Ich wdrożenie JPK PiS zmienił z dobrowolnego na inny system, już obowiązkowy. Za faktury na stal
Warto dodać, że za jakieś 90% spadku luki VAT odpowiadał JPK opracowany przez PO. PiS nie zrobiłprzy tym nic, nawet nie zagłosowali za przyjęciem JPK.

Odpowiedz


@TheDziobaker: To dlaczego nie osiągnięto tych 5% w 2016 roku? Może dlatego, że PO za to nie odpowiada. Niektórzy nie potrafią przyjąć do wiadomości rzeczywistości bijącej z danych na jakie patrzą (lub jakie ignorują).

w skład pakietu zmian systemowych wchodziły m.in.: utworzenie Krajowej Administracji Skarbowej,
@DRESIARZZ:

Druga sprawa, zaczęła spadać w 2015, czyli reforma poprzedników zadziałała.


a co to za reforma, która zaczęła działać w 2017 gdy widać najbardziej wyraźny wzrost wpływów z VAT?
To jest zasługa lepszej ściągalności po prostu.
https://pbs.twimg.com/media/F8K65mrWIAAswZK?format=jpg&name=small

Podobne kłamstwo jest z bezrobociem, TVP/PiS lansują 15%, ale gdy PO oddawało władzę to spadało ono i wynosiło 9%, teraz z 5% jest, więc zasługa ich raczej żadna. Mają jedynie farta bo przez sytuację
@Okcydent: Proponuje mniej TVP, bo widzę, że został wywołany kolejny bożek PiSowców czyli bezrobocie, bo sieroty po PRL dalej żyją latami 90, Balcerowiczem i likwidacją nikomu nie potrzebnych zakładów co nic produktywnego nie robiły xD

Przypominam, że to za pierwszych rządów PiS bezrobocie sięgnęło 18%, gdzie za PO wynosiło w szczycie 14.4%, jak już tak się tym fiksujemy.
Z resztą gadanie o tym jak to PiS bardzo dobrze uczynił w Polsce
@DRESIARZZ: Nie jest prawdą, że niskie bezrobocie wynika z demografii. Mamy obecnie najwięcej osób pracujących w historii mimo, że demograficznie jest nas coraz mniej. Oznacza to, że dzięki pojawieniu się godnych warunków pracy i możliwości praktycznie każdy kto ma dwie ręce pracuje.
Z resztą gadanie o tym jak to PiS bardzo dobrze uczynił w Polsce z bezrobociem mija się z celem, bo niskie bezrobocie wynika tak naprawdę tylko z tego, że na rynek pracy wchodzi niż demograficzny, a z rynku schodzi wyż, więc brakuje rąk do pracy, co też nie jest wcale takie dobre bo winduje koszty pracy, a co za tym idzie ceny towarów i usług.


@Furox: nieprawdą to jest, niż został
@Furox: No tak. W 31 października 2005 zaprzysiężony zostaje rząd K. Marcinkiewicza. Bezrobocie wynosi wtedy 17,3% po czym rośnie z sezonowością do 18% w lutym i spada. I spada. Gdy J. Kaczyński w listopadzie 2007 roku podaje rząd do dymisji to bezrobocie wynosi 11,2%. To jest dość pokaźny spadek. Potem mamy rządy Tuska i Kopacz. Start z 11,2%. Potem spadek do 8,8% (w październiku 2008) i rajd do góry. Od stycznia
@ShadyTalezz:

nieprawdą to jest, niż został wypełniony przez imigrantów


Nie został, bo dalej jest deficyt pracowników także tam gdzie są imigranici. Dodatkowo imigranci jeśli wypełniają luki po niżu, to wypełnieją je w miejscach, gdzie Polacy i tak nie chcieli i nie chcą pracować.

to nie fart tylko mądre zarządzanie deficytem


Mówisz o długach poukrywanych w różnych funduszach celowych by nie było widać deficytu i budowaniu np. skateparków z funduszu przeciwdziałania COVID?
Mam wrażenie, że znów jest wywoływany "zły" bożek "bezrobocie". Nie chce mi się po raz kolejny przypominać, że bezrobocie do pewnego poziomu ma wręcz korzystny wpływ na gospodarkę.


@Furox: Ale nie 15 czy 20% do cholery. 5% maks. Dwucyfrowe bezrobocie to jest społeczny problem. Miliony ludzi wyjechały z Polski. Czechy ze stabilniejszą sytuacją ominęła wielka emigracja. Młodzi wyjadą a potem zdziwienie, że nie ma komu dzieci rodzić.
@Imperator_Wladek to teraz kalkulator w dłoń i liczymy kwoty bezwzględne. W 2015 luka VAT wyniosła ok 41 mld zł. W 2022 luka VAT wyniosła ok 12 mld. Czyli luka zmalała o 29 mld zł. A wpływy VAT wzrosły w tym czasie o (uwaga) 107 mld zł Wpływy z VAT rosną przede wszystkim dlatego że więcej wydajemy. Pan płaci, Pani płaci, wszyscy płacą