Wpis z mikrobloga

@Napleton: @TheOneWhoKnocks Chciałbym dać klimatyzację w nowym domu i muszę coś nanieść na projekt żeby developer mi to zrobił podczas budowy. Wymyśliłem żeby podprowadził odpływ do garderoby (zielone kółko) i zostawił je w podłodze, klimatyzator który będzie w salonie podłączę po przewierceniu ściany.
Oczywiście zasilanie 230V pod sufitem.

Co mogę jeszcze nanieść na plan żeby mi to obniżyło w przyszłości montaż klimatyzacji? Zmiany w projekcie na tym etapie są w cenie.
Eustachygolipachy - @Napleton: @TheOneWhoKnocks Chciałbym dać klimatyzację w nowym do...

źródło: k

Pobierz
@Eustachy_goli_pachy klimatyzator najtaniej na ścianie zewnętrznej.

Zaplanuj peszle albo koryto do jednostki zewnętrznej.

Jak masz split to do jednostki zewnętrznej idą dwie rurki, dwa kable. Jeden sterowanie i jeden zasilanie.
W jednostce zewnętrznej masz sprężarkę i tam należy dociągnąć zasilanie.
Weź lokalnego gościa od klimy i za 100pln on ci powie konkretnie co i jak i będzie miał ochotę ci to później zamontować.
@Eustachy_goli_pachy:
Raczej sam tu za wiele nie obniżysz kosztów...

Rura w garderobie świetny pomysł.
Niech doprowadza klasyczną 50tke.

Od klimy bruzda w dół, rozwidlenie skropliny + syfon do garderoby;)
Zaś rury freonowe puściłbym podłogą. - w bruzdzie.

Pytanie gdzie będzie kanapa...
Bo nie jest fajnie jak klime masz naprzeciw siebie...
Nawet lepiej jak masz nad głową..

Zasilanie do klimy doprowadza się do agregatu czyli na zewnątrz.
Jak Deweloper może Ci doprowadzić
@cassuss: Chcielibyśmy dać jednostkę zewnętrzną pod sufitem (czyli nad głową po prostu), żeby nie zajmowała miejsca na balkonie.
Martwi mnie że tam jest ściana 80mm + tynk. Cienko chyba żeby ukryć przewody wszystkie pomiędzy jednostkami?

Czemu nie fajnie jak kanapa na przeciwko? Myślałem że jak się ustawi dmuchanie "po suficie" to nie będzie przeszkadzało?
Za mało jest miejsca (mimo wymiaru który naniosłem) żeby zmieścić jednostkę zewnętrzną z tej strony na balkonie.
Eustachygolipachy - @cassuss: Chcielibyśmy dać jednostkę zewnętrzną pod sufitem (czyl...

źródło: k2

Pobierz
1) Arotu raczej się nie stosuje. (Rury miedziane nie są takie łatwe do przepchnięcia, co najwyżej w prostych odcinkach)
2) niekomfortowo jest jak wiatr wieje na Ciebie nie ważne czy na górę czy na dół ustawisz nawiew... na przeciw nie jest ok.
3) nie jest też ok jak masz klime nad TV a wnioskuję że taki plan.
-klima jak się zepsuje to może zacząć pluć wodą, albo kostkami lodu..np. jak się rozszczelni...
@Eustachy_goli_pachy:
Reasumujac sam za wiele nie ugrasz...
Sam jak coś zrobisz to może się okazać że nie zadziała... Np. Dasz arot a rury nie przejdą...

Wydajesz na chatę pewnie sporo ponad pół bańki a szukasz ułatwień dla nstalatora warte ze 300zl...

Znajdź ogarnięta ekipę, to Cie pokieruje prawidłowo od początku dokonca....
Montaż to koszt ok 2-3k +klima że 3-4
@Eustachy_goli_pachy ja tu napisałem jakbyś chciał to na ścianie zamontować. Wewnątrz to same rurki i kable możesz dać bez koryta.
Jak masz ściany KG na profilu 50mm to teoretycznie dałoby się. Ale licz się z osłabieniem profilu przy wierceniu otworów. To przy przewodach wzdłuż ściany.

Jak ceglana i wzdłuż ściany, przy tej grubości, to słabo to widzę.

Dlatego najszybciej jest na zewnętrznej ścianie montować. Wtedy rurki z czynnikiem są najkrótsze. I znacznie