Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #budujzchaferem

Zrobiłem sobie taki domek narzędziowy.
Potem dwa razy malowałem drewnochronem w środku i na zewnątrz.

Domek postał tak może że 2 tygodnie, a jak przyszła wilgoć i ochłodzenie to ściany się pofalowaly.

Sprzedawca mówi, zebym przykręcił po środku poprzeczne krawędziaki i te deseczki pióro wpust przykręcił.

Ale ja się boje ze jak zacznę kręcić to peknie to.

Jakieś rady?
Pobierz mam__pytanie - #budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #budujzchaferem 

Zrobiłem sob...
źródło: temp_file7023146263467022687
  • 21
@mam__pytanie: jaka to grubosc? Wyglada na boazerie a nie deski. Boazeria jest przeznaczona do montazu na stelazu a nie przykrecenia na koncach jako sciana, w sensie jest elementem wykonczeniowym a nie konstrukcyjnym. Jedyne wyjscie to tak jak radzi sprzedawca, a wlasciwie to stworzyc stelaz do tego.Raczej nie peknie.

Btw, gdzie mniej wiecej mieszkasz? Wyglada 1:1 jak moja okolica ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ZielonaOdnowa: @Zarzutkkake

Co to są zastrzały?

Konstrukcja tego domku jest taka: ściana ma 2m szerokości i 2m wysokości.
Składa się z czterech krawędziaków mniej więcej 6cm. Do tych krawędziaków poziomo idą te deseczki na piórowpust w grubości ok. 1.5cm. Front i tył to skręcone ze sobą ściany 2m + 1m, a boki to 2x2m.

Na obrazku widać mniej więcej konstrukcję, a sprzedawca sugeruje przekręcenie dodatkowego krawędziaka po środku istniejących pionowo.
No
Pobierz mam__pytanie - @ZielonaOdnowa: @Zarzutkkake 

Co to są zastrzały?

Konstrukcja tego d...
źródło: ściana
@appmstt: nie mam żadnych
@Zarzutkkake ściana ma max. 2m.
@BetonowePlacki konstrukcja to krawędziaki 6cm, a wypełnienie takie. Kupiłem ten domek do złożenia. Alternatywą był garaż metalowy z blachy 2mm, ale poczytaj opinie o stabilności.

co źle zrobiłem, że tak się pofalowało?
czy jak deska odstaje 5cm, a ja ją na chama przykręcę to nie pęknie?

@ZielonaOdnowa eee tam, byłem słoikiem, teraz jestem wsiokiem, czy jak tam się mówi na mieszkańców wsi.
@mam__pytanie nie, poziome deski to po prostu do pionowych belek kręcisz co drugą poziomą z tej boazerii.
Przed złożeniem tego mogłeś obadać jak to na youtube robią bo sprzedawcy czasami głupoty pierdzielą. A tu jest idealny przykład, że trafił swój na swego. Gość dalej żyje w świadomości, że mówi dobrze.

Do rzeczy, popatrz sobie jak wyglądają szkielety takich szop, gdzieś nawet mario budowlaniec robił szope. W takich sprawach jest akurat łebski.

Ja
@mam__pytanie: ogólnie to badziewia sprzedają bez solidnej konstrukcji do której dopiero możnaby boazerię kręcić

tak czy owak drewno poprzecznie bardzo pracuje pod wpływem wilgoci w zakresie kilkunastu procent i jak wilgoci nabrało to się rozpiera i wybija z pionu
@ZielonaOdnowa:

nie;D ja mieszkam, jakby to ujac zeby Pan Warszawiak( ͡° ͜ʖ ͡°) mial jakies rozeznanie, gdzies pod Kaliszem. Jednak podobna ta Polska.


Bo taka jest. Poza miastami to płaskie pola i łąki. Sporo po Polsce jeździłem, ale w Kaliszu mnie jeszcze nie było. Ale można powiedzieć, że urodziłem się w podobnym Kaliszu i niestety od przedszkola byłem pewien jednego: trzeba stamtąd uciekać. Praca była tylko w
@mam__pytanie: eee u mnie nie @mam__pytanie u mnie nie jest tak zle z praca, co prawda trudno o jakies ambitne stanowiska ale pracy sporo i nie jakos tragicznie platnej. A ja lubie swoja wies, jakies 10 lat temu nawet rozstalem sie zndziewczyna bo nalegala na wyprowadzke do miasta, a ja jakos zawsze marzylem nie o robieniu kariery a o duzym tarasie, sadzie przy domu i swietym spokoju.

Edit: dziewczyna co ciekawe
@ZielonaOdnowa ja też na razie widzę same pozytywy w życiu na wsi, ale część znajomych się śmieje, że zaraz kury sobie kupię, szczególnie głośno śmieją się Ci mieszkający w 40metrowych mieszkaniach w 4 osoby ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ZielonaOdnowa na działkach 600 metrów to ludzie domy budują ( ͡º ͜ʖ͡º)
A poważnie to kury strasznie niszczą podłoże. Jak sąsiad ma 100 czy 200m to nawet jednej roślinki nie ma. To klepisko. Może 600m nie dadzą rady przeorać, bo za dużo.
Ps. U mnie na wsi jajko od rolnika to 1.6zl.