Wpis z mikrobloga

@Upssy: świetna gra chociaż miała parę monotonnych momentów - bodajże jak akcja działa się na wyspie i ile dobrze pamiętam. Jak jeszcze kiedyś znajdę czas na granie to na pewno ogram jeszcze raz. A pamiętam jak na początku byłem rozczarowany, że kieruj się postacią jakiegoś Arthura, a nie Johnem - pod koniec gry miałem już całkiem odmienne zdanie ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@pepepanpatryk fakt wyspa to nie był najfajniejszy moment w rozgrywce. Czytałam gdzieś że twórcy porzucili rozwijanie guarmy bo byli już spóźnieni z premierą
  • Odpowiedz
@Upssy: A ja gralem pół roku i nie skończyłem. Doceniam napracowanko twórców, ale jak dla mnie było zbyt dużo monotonności i przede wszystkim patosu. Zero humoru (przynajmniej dla mnie) chociaż scenariusz gry musiał czerpac z filmu "Butch Cassidy and the Sundance Kid" który jest pełen żartów. No i to podejscie jak do symulatora życia, wszystkie najmniejsze czynności trzeba robic jak czyszczenie broni czy konia. Mam taka hipotezę badawczą że im gra
  • Odpowiedz
via Android
  • 30
@Towarzysz_Szmaciak
Arthur ma dobre riposty, często było zaśmiane
( ͡º ͜ʖ͡º)
Rozumiem twoje podejście, każdy lubi co innego i pewnie wielu graczom też to nie pasuje. Mi się to podoba, pozwala wczuć się w klimat. W ogóle gra jest tak dopracowana, tak szczegółowa..
Może kiedyś dasz jej druga szansę, zachęcam. Fabuła to arcydzieło
  • Odpowiedz
@Upssy: Raczej na pewno jeszcze kiedyś do niej wrócę, bo nie wiele już mi zostało, a gra jest spoko. Po prostu uważam że nie jest jakos wybitna jeśli chodzi o fabułę. A tobie jak brakuje klimatu, to zobacz sobie "Butch Cassidy and the Sundance Kid" fajny film własnie w podobnym klimacie.
  • Odpowiedz
@Upssy: To najlepsza gra w historii. Już nigdy Rockstar nie zrobi takiego arcydzieła. A jak nie rockstar to żadna inna firma bo tylko oni potrafili robić gierki na takim poziomie. :(
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Szmaciak Ja miałem dokładnie te same uczucia. Doceniam tą szczegółowość i realizm ale to w pewnym momencie zaczynało już męczyć przez co gry nie ukończyłem.
Jak dla mnie jest pewna granica realizmu w grach i tu była przekroczona. Za dużo tych wszystkich czynności, możliwości, animacji itd. Rozumiem, że jednym może się to podobać ale mnie to akurat znużyło.
Mam też właśnie nadzieję że GTA VI nie pójdzie tą drogą i nie będzie
  • Odpowiedz
@Upssy: ogrywam właśnie drugi raz. Pierwszy na PS4, teraz na PS5, bo na poprzedniej generacji ekrany ładowania były straszne. No i za chwilę finał- zobaczę jelenia i zasnę. Co ta gra robi w głowie ()
  • Odpowiedz
@Upssy: dla mnie majstersztyk. Grę ukończyłem około 4 razy, gdzie ostatni raz to już dla jaj z cheatami itp. Wątki kanibalizmu, chowu wsobnego, niewolnictwa, rewolucji na wyspie, turnieje hazardowe, bójki w saloonach, miłość Johna i Abigail. Dla mnie to wszystko składało się w piękną całość i czułem się jak po obejrzeniu mega dobrego filmu za dzieciaka. A ostatnio tak miałem z pierwszą częścią Black Ops.

Jedyna szkoda to taka, że GTA
S.....k - @Upssy: dla mnie majstersztyk. Grę ukończyłem około 4 razy, gdzie ostatni r...

źródło: 1000024509

Pobierz
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Towarzysz_Szmaciak:

Zero humoru (przynajmniej dla mnie)


W zadaniach pobocznych jest sporo humoru.

chociaż scenariusz gry musiał czerpac z filmu "Butch Cassidy and the Sundance Kid" który jest pełen żartów.


To tragiczna historia. Zupełnie jak RDR2 ;)

Po prostu uważam że nie jest jakos wybitna jeśli chodzi o fabułę.


oj byczku, tu przesadziłeś. RDR2 to najlepsze co napisano w grach kiedykolwiek i jeden z najlepszych tekstów westernowych.

A tobie jak brakuje klimatu,
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Szmaciak:

Mam taka hipotezę badawczą że im gra próbuje być bardziej realistyczna, tym staje się mniej grywalna.


Doprecyzowałbym, że gra stawiając bardziej na realizm być może traci na grywalności dla ogółu, natomiast zyskuje po stokroć u specyficznej grupy odbiorców. Problem w tym, że ta część to zaledwie kropla w morzu całej grupy.
Dla mnie, kogoś kto oglądał za dzieciaka westerny na TNT co niedziela, to było growe spełnienie marzeń. Tak wolne
  • Odpowiedz