Wpis z mikrobloga

a nie, to spoko, problem regularnych strzelanin w Ameryce rozwiązany, można się rozejść.


@an-drzej: Nie zrozumiałeś. Jak widać zakaz broni też go nie rozwiązuje.Argument zwolenników dostępu do broni jest taki, że jak ktoś jest na tyle #!$%@? by strzelać do ludzi to broń znajdzie- czy jest legalna czy nie.
  • Odpowiedz
@FlasH: „ Robert Card został przeszkolony jako instruktor broni palnej w ośrodku szkoleniowym Rezerwy Armii Stanów Zjednoczonych w Maine.”

Co to ma do powszechnego dostępu do broni? Leczcie się.
  • Odpowiedz
Chlop jakis czas temu byl zamkniety w szpitalu psychiatrycznym bo oglaszal ze bedzie strzelac do ludzi, ale debilom nawet nie przyszlo do glowy zeby zabrac mu bron do ktorej ma dostep xDDDD
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: to w Ameryce jest zakaz broni? Bo z tego co mi wiadomo, to w pewnych miejscach łatwiej jest kupić automat niż piwo.

Argument zwolenników dostępu do broni jest taki, że jak ktoś jest na tyle #!$%@? by strzelać do ludzi to broń znajdzie- czy jest legalna czy nie.


@To_ja_moze_pozamiatam: no jakoś dziwnym trafem w Polsce nie słychać o takich przypadkach, w całej Europie można takie policzyć na palcach jednej
  • Odpowiedz
w żadnym z tych krajów nie kupisz broni automatycznej w byle markecie tylko na dowód


@an-drzej: o. a to, strzelaniny są przez broń kupioną legalnie jednak? już się gubię. :/

Wejście w posiadanie broni nielegalnej zawsze ma prosty schemat:
darknet -> paczkomat -> żul odbiorca -> jesteś posiadaczem broni
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: oczywiście, że nie. Ale tęczowym już dygnał dildos w tyłku na myśl, że powstała jakas szansa na odebranie obywatelom ich prawa do posiadania broni


@onucoutkajpysk: pomyślmy a czy w Polsce możesz kupić nielegalnie karabinek jak ten gosć? No nie.
A czy w Polsce możesz kupić nielegalnie pistolet jak ten gość? No nie.
Czy w Polsce jest relatywnie łatwo kupić broń po przejściu szkolenia i badań psychiatrycznych? No tak.
Czy
  • Odpowiedz
Wejście w posiadanie broni nielegalnej zawsze ma prosty schemat:

darknet -> paczkomat -> żul odbiorca -> jesteś posiadaczem broni


@malinq: tak tak, masz rację, sam kupiłem ostatnio czołg i wyrzutnię rakiet Topol.

Czy w Polsce jest relatywnie łatwo kupić broń po przejściu szkolenia i badań psychiatrycznych? No tak.


@mpetrumnigrum: to jest właśnie problem prawaków, że oni takich badań nie mają szans przejść, więc pragną modelu amerykańskiego, w którym kupią kałacha
  • Odpowiedz
  • 18
@sokool gdyby psychotesty na pozwolenie na broń obejmowały rentgen po shitpostach na socjal mediach to odpadło by z 95% proponentow swobodnego do niej dostępu xD

Mnie w USA najbardziej intryguje ta kultura wokół tej broni. Sprzedają tam rzeczy które nijak nie są cywilom potrzebne. No powiedz mi na #!$%@? cywilowi jakiś karabin AR15 style? Broń typowo militrna. Mało tego oni tam sprzedają ta broń z jakimiś skinami hello kitty jakby to było
  • Odpowiedz
oczywiście, że nie. Ale tęczowym już dygnał dildos w tyłku na myśl, że powstała jakas szansa na odebranie obywatelom ich prawa do posiadania broni


@onucoutkajpysk: popatrz pan, jakimś cudem strzelaniny z bronią są tylko w miejscach gdzie legalna broń jest łatwo dostępna, ciekawe z czego to może wynikać?
  • Odpowiedz
popatrz pan, jakimś cudem strzelaniny z bronią są tylko w miejscach gdzie legalna broń jest łatwo dostępna, ciekawe z czego to może wynikać?


@a665321: jest dokładnie na odwrót
  • Odpowiedz
@malinq: tak tak, masz rację, sam kupiłem ostatnio czołg i wyrzutnię rakiet Topol.


@an-drzej: no tak. Narkotyki można kupować na kilogramy, to broni nie kupisz, więc trzeba to sprowadzać do absurdu kupowania wyrzutni rakiet międzykontynentalnych

Dojrzałe argumenty, nie ma co. Ale czego się spodziewać po typie który używa określeń typu "lewak"/"prawak" xD

Nie masz pojęcia ile broni jest w nielegalnym obiegu, tyś niewinny niczym nieobsrana łąka. Żyj sobie w tym
  • Odpowiedz