Wpis z mikrobloga

szukam #laptop typowo do pracy - nie do gier, główne przeznaczenie to programy typu CAD, specjalistyczne. wazne aby karta obsługiwała opengl 4.1 lub lepszy i miała min 8GB, procek z obsługą AVX, procesor to minimum i7 3,0 Ghz, najlepiej 64GB ramu. Karta graficzna myslałem o czymś minimum 4070 (idealnie 4090). Matryca 17 cali lub większa. Co byście polecili? Powiedzmy 2 opcje z budżetem do 8k i drugą opcje z budżetem do 15k? #komputery #pc
  • 6
  • Odpowiedz
@jerry56: nie chcę Ci wywalać pomysłu do góry nogami, ale bierzesz pod uwagę, że nawet w takim budzecie, taki lapek to będzie wielka, ciężka i grzejąca się cegła? stacjonarkę kupisz duzo lepszą za to samo siano.

może wypasiona stacjonarka + tani laptop do ewentualnej zdalnej pracy ze stacjonarki byłby lepszym pomysłem?
też w AWSie i pewnie w Google Cloudzie i Azure można sobie wystawić płatne za godzinę, "gpu optimized" VMki/ compute
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: stacjonarka juz jest mocna, potrzebny lapek do pracy zeby nie targac tego kloca pc, srednio 1-3 w tygodniu, o wage nie ma sie co martwic i o gabaryty tez. wazna wydajność
  • Odpowiedz
@jerry56: oki, rozumiem, ja tu zwykły prosty sysadmin jestem, nie znam się na projektowaniu, ale kiedys pracowałem w firmie gdzie używali catii i enovii i tam wlasnie najlepiej działało takie podejście z jednym duużym centralnym serwerem z wieloma CPU i GPU + pracownicy pracujący na zwykłych laptopach ze zintegrowaną grafiką, albo przez zdalny pulpit, albo sama aplikacja obsługiwała takie obliczenia na zdalnym serwerze - stąd propozycja.

ale w takim razie chyba
  • Odpowiedz
  • 1
@DocEmmettBrown: odpowiedź bardzo dobra i rozsądna cenowo. dzięki za pomoc - niestety w tym konkretnym przypadu to się nie sprawdzi i musi być fizyczna mocna jednostka, dziekuje za pomoc
  • Odpowiedz