Wpis z mikrobloga

@Deykun: Kupowałem ostatnio jakieś nuggery i polędwiczki bo miało być -50% za drugi tańszy przy zakupie dwóch produktów z tej samej marki

Gówno było, zapłaciłem za oba pełną cenę (mimo podania karty). Na wszystko weszły rabaty oprócz tego ale nie było tam ani nic że to tylko na kartę (którą i tak podałem) ani że są jakieś kupony apkowe czy coś (jak to ma miejsce np w lidlu czy bodajże żabie)
  • Odpowiedz
@Deykun: hmm, wydrukować na nacinanej folii, przykleić na drzwi albo okno przy wejściu i niech skrobią. A podejrzewam, że jakby dobrze dobrać kolor to mogłoby to chwilę powisieć zanim ktoś z obsługi by to zauważył
  • Odpowiedz
@BorysKafarov

Zacznij stosować w praktyce art. 5 ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług

W przypadku rozbieżności lub wątpliwości co do ceny za oferowany towar lub usługę konsument ma prawo do żądania sprzedaży towaru lub usługi po cenie dla niego najkorzystniejszej.

Wystarczy, że jest wątpliwość co do ceny.
  • Odpowiedz
@BlackFett: Nie no, zamysł skrobania nie jest po to, żeby dołożyć pracownikom roboty (chociaż w pewnym sensie dyrektorzy się jednak przejmą bo jak Areczek 30min skrobie szybę to 30min nie wykłada słoików z ogórkami na promocji) tylko żeby dłużej powisiało zanim uda się zdjąć.
A powisieć powinno bo jestem przekonany, że wiele osób w ogóle NIE WIE, że na tych cenówkach biedronki jest coś małym tekstem. Tak jak jestem zdania, że
  • Odpowiedz
W Żapce to samo,

7 letnia córa kupowała 3 gumy Turbo, mówię jej przygotuj 1.20 zł i idź do kasy, przy kasie Pani mówi 1,50 zł - jak #!$%@? 1,50 zł jak napisana jest że po 40 gr - pan się przyjrzy dokładnie - #!$%@? faktycznie.

Mam delikatną wadę wzorku ale z wysokości 185cm za nic nie dało się ogarnąć która cena jest prawidłowa.

Zdjęcie robione z wysokości biorą.
IMO UOKiK powinien
op601 - W Żapce to samo, 

7 letnia córa kupowała 3 gumy Turbo, mówię jej przygotuj 1...

źródło: IMG_6688

Pobierz
  • Odpowiedz
Ja bym poszedł krok dalej, większość ma "kartę biedronki" więc zrobiłbym cenówki w stylu: duży napis, np. 10 zł/sztuka, a małym druczkiem: "z kartą biedronki 20 zł/sztuka".
  • Odpowiedz
@January-zwiedza-szpary: dobra, dobra. To tylko takie gadanie, czy stosujesz już w praktyce? Podchodzisz do kasjerki, mówisz jej że cena powinna być niższa a ona na to "panie, tutaj czcionką nr 2 jest napisane jaka cena, nie podoba sie to spie....". I jak reagujesz? "Halo, policja, prosze przyjechac do biedronki?" xd
  • Odpowiedz