Wpis z mikrobloga

Od dawna twierdzę, że większość aktywistów w naszym pięknym #wroclaw to częściej ma pomysły fatalne niż dobre. Natomiast tym razem admin z Przyjaznego Wrocławia dowalił taką petardę, że nie mogę przejść obok niej obojętnie i zostawić jej tylko dla siebie.

Takiego samozaorania i braku logiki jaki jest w kolejnych komentarzach autora do kolejnych sensownych odpowiedzi od różnych ludzi to chyba na niektórych tagach z polityki by się nie powstydzili.

W skrócie zdaniem autora z Przyjaznego Wrocławia - rozbudowa lotniska Wrocław Starachowice to blokowanie rozwoju miasta. Do tego po co 700 tysięcznym miastu port zdolny do obsługi 8 mln pasażerów rocznie.

Całość jest tutaj i serdecznie polecam. Jak ktoś wam powie, że aktywiści robią świetną robotę możecie to im zawsze podrzucić.

Link do FB:

Screen dołączam jakby ktoś FB nie miał.

#lotnictwo
Darth_Gohan - Od dawna twierdzę, że większość aktywistów w naszym pięknym #wroclaw to...

źródło: FB

Pobierz
  • 28
@Darth_Gohan: a są jakieś badania, statystyki, wnioski z rozmów z liniami lotniczymi mówiące, że ekonomicznie ma to sens? Obecnie prawie nic nie lata z tego lotniska, a ruch turystyczny czarterowy to głównie Pyrzowice, tanie linie lotnicze to głównie Berlin. Fajnie jakby Wrocław był potegą, ale czy ktoś będzie chciał stąd robić połączenia
@Panzerhund: Dlatego od dawna już mam u niego bana ale czaem nawet znajomi się podzielą ze mną tym co znowu ten geniusz wymyślił. Najgorsze, że on jest często przez wielu chwalony za te pomysły które wcale nie są dużo lepsze od tego.

@shinX ja jestem ciekawy tylko jakby do tego 10 piętrowego bloku by dojechał. Pewnie rowerem bo tam od dawna twierdzi, że ruch samochodowy to trzeba wycinać w większości miasta,
@Wychwalany: My już w tym roku będziemy mieli 4 miliony pasażerów. Jeśli mamy się rozwijać musimy mieć na to miejsce. Ruch lotniczy idzie cały czas w górę. Do tego nic nie stoi na przeszkodzie żeby być alternatywą dla Katowic. Oni też nie dadzą rady obsłużyć wszystkiego.
A ekonomicznie ma to sens nawet dlatego, że oprócz pasażerów znaczenie ma lotnisko Cargo które obsługuje u nas chociażby Amazona / LG itd.
O tym,
"Obecnie prawie nic nie lata z tego lotniska" to niezły fikoł, winszuje


@shinX: ilekroć tam jestem to najbliższy odlot/przylot jest liczony w godzinach a nie minutach. Nad moim mieszkaniem lataja samoloty i jest ich kilka dziennie. Dla mnie to jest nic jak na takie miasto.

nic nie stoi na przeszkodzie żeby być alternatywą dla Katowic


@Darth_Gohan: pierwsze to lokalizacja, bo jednak Pyrzowice są bliżej centrum Polski, a drugie to dojazd,
@Darth_Gohan: W pewnym sensie zastanawiam się czy nie ma racji pod tym kątem, że może sensowniejsze byłoby nowe lotnisko bardziej oddalone od miasta bo rzeczywiście ograniczenia wysokości zabudowy budynków w mieście są problematyczne.
@Wychwalany: To ja chyba z innego lotniska latam bo samoloty latają nie tak rzadko.

https://airport.wroclaw.pl/pasazer/odlatuje/sprawdz-status-lotu/ Nawet rzut oka na odloty pokazuje, że bóg wie jakich wielogodzinnych przerw nie ma. Wiadomo nie jesteśmy też obciążeni lotami co 5 minut ale też nie mówmy, że nic nie lata.

Statystyki Wrocławia: https://airport.wroclaw.pl/lotnisko/statystyki/statystyki-ogolne/
Statystyki Katowic: https://www.katowice-airport.com/pl/nasze-lotnisko/statystyki/statystyki-roczne

4419090 vs 2 878 054 za zeszły rok. Gonimy, a oni uciekają. Natomiast Katowice też mają czasem kłody pod
W skrócie zdaniem autora z Przyjaznego Wrocławia - rozbudowa lotniska Wrocław Starachowice to blokowanie rozwoju miasta.


@Darth_Gohan: Moim zdaniem akurat z Wro samoloty powinny napieprzać 24/7 na pół Europy w kierunkach na Monachium, Frankfurt, Paryż, Lyon, Genewę, Zurych, Mediolan, Turyn i inne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tu #!$%@?, że Wrocław się nie rozwinie xD
Działki dookoła lotniska są w cholerę tanie właśnie dlatego, że jest tam