Wpis z mikrobloga

Hej próbuję przesiąść się z #macos na linuxa - są dwie aplikacje które zmieniają moje życie na macOS i znacznie przyspieszają pracę.
Apple Shortcuts i BetterTouchTool - czy jest coś podobnego na linuxa?
Apple Shortcus - można tworzyć rożne skróty - przykładowo jednym guzikiem przechodzę przez cały proces podgrania aplikacji na wybranym środowisku czyli: włącza terminal, pyta które środowisko chcę podgrać, wpisuje za mnie komendy i tyle.
BetterTouchTool - tworzenie makr z profilami. Czyli np przykładowo przycisk 5 na myszcze w Chrome uruchamia konsolę, w IDE uruchamia wyszukiwanie a w innych aplikacjach jest odpowiednikiem Ctrl + C.
#linux #ubuntu #debian #fedora #archlinux
  • 13
@tytusprod zależy z jakiego środowiska korzystasz. Dawno nie korzystałem z niczego poza i3 ale w xfce to jest właśnie na poziomie środowiska ogarnięte o ile pamiętam. Podejrzewam, że w innych środowiskach też to jest ogarnięte jakoś.
  • 0
@eskobaar: dzięki za odpowiedź.
Generalnie jestem otwarty xD używałem Minta przez tydzień z tym ich Cinnamon, nie do końca mi podeszło i generalnie planowałem pobawić się innymi środowiskami tylko generalnie to system pod pracę a mam co robić w pracy więc chwilowo ciągle siedzę na macOS.
Jeśli jakieś środowisko ma coś takiego wbudowane to z chęcią to sprawdzę
  • 1
@Korda: w macOS niewiele, bardziej mam problem z macbookami - brakiem możliwości zmiany czegokolwiek w modelach sprzed Apple M, a w M1 i M2 nie można podłączyć drugiego monitora xD że chyba kupisz wersję Pro/Max/Ultra. Po prostu męczą mnie takie zagrywki
@tytusprod: też mnie to wkurza, dlatego kupiłem model z 2015. Po śmierci Steve’a, strasznie chytrzy się zrobili, soft ma coraz więcej bugów, a po podejściu Ive’a stracili styl i rozsądek w projektowaniu.
  • 0
@Korda: no ja właśnie mam taki „problem” że mam pro z 2017 ale procesor zaczyna się dławić przy mojej pracy i podłączonych dwóch monitorach - zastanawiam się czy jakieś eGPU by coś pomogło. W sensie obraz szedłby przez eGPU a nie mierną integrę. Używam obecnie żony Air z M1 ale cholera po miesiącu pracy mam dosyć skakania po okienkach na jednym monitorze.
  • 0
@nostalgiwolf: no na Mac mini to działa (ale już 3 nie podłączysz ) ale na MacBookach z M1 można tylko jeden że chyba jakieś docki z DisplayLink. Ale dzięki za linka może będzie coś czego nie wiem.
A docki z DisplayLink…wszystko fajnie tylko drogie to i nikt nie daje gwarancji że nie przestanie działać po jakimś update.
To mnie #!$%@? w Apple że czasami tworzą coś nowego i narzucają swój punkt