Wpis z mikrobloga

#korpo #pracait #kryptowaluty

Ogólnie dziwna sytuacja panuje w tych korpo IT.

Koleszka był kujonem i olimpiady wygrywał od podstawówki po studia. Jednym słowem mózg jakich mało. Poszedł w świat IT - trafił do korpo gdzie poziom juniora to taki odpowiednik seniora +. Jednym słowem zgromadzenie jakiś ludzi z nadprzyrodzoną mocą.

Po godzinach zebrali ekipę jakiś świrów od ai, analityki, programowania i innej infrastruktury świata cybernetycznego i zrobili prototyp bota, robota na giełdzie kryptowalut. Oczywiście to krąg zamknięty i ich wąskie grono pracuje nad tym bez upubliczniania do świata.

Co ciekawe przez ostatnie 6 miesięcy wygenerował im zysk. Oczywiście bot ma różne zagrywki, analizy, działania.

Z tego co mi powiedział w języku chłopskim
Bezpieczny - 4-7% miesięcznie
Normalny - 10-13% miesięcznie
Ryzykowny - 4-36% miesięcznie

Całość jest sterowana jakaś sztuczna inteligencją opartą na wahaniach kursów, analizach transakcji, newsach i sterty innych mikrocząsteczek.

Myślicie, żeby być takim umysłem trzeba mieć to w genach, krwi czy da się tego nauczyć/wyszkolić wpoić?
  • 15
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Dzonsin: To w ogóle taka rozkmina o życiu. Trzeba mieć odpowiednie wzorce, geny, towarzystwo, wychowanie, ogółem masę rzeczy, na które nie mamy wpływu. Moim zdaniem nawet to, że niektórzy potrafią przycisnąć i się czegoś uczyć setki godzin jest kwestią genów i wszystkich innych wypadkowych, bo jak to jest, że niektórzy potrafią poświęcić setki godzin na jakiś temat, a inni chcą, ale mają słomiany zapał.
  • Odpowiedz
w poprzedniej hossie ludzie sie jarali chomikiem, który wykręcał lepsze wyniki a tutaj dorabiacie sobie teorie o jakichś botach które robią wyniki gorsze niż hodl btc xD
  • Odpowiedz
@Dzonsin otóż: to ściema.

Inaczej byłby milionerem.

A za chwilę przyszliby smutni panowie z BlackRock i dali propozycję nie do odrzucenia.

Mam znajomego profesora, który zrobił doktorat i habilitację na analizie pewnej giełdy (nie powiem jaka, bo specyficzna) za pomocą AI. Zajmuje się tym od lat 80. Jego studenci i doktoranci też się tym zajmują.

No i niby wszystko spoko. Tylko on nadal pracuje na uczelni i nadal nie został milionerem. Ale
  • Odpowiedz
Po godzinach zebrali ekipę jakiś świrów od ai, analityki, programowania i innej infrastruktury świata cybernetycznego i zrobili prototyp bota, robota na giełdzie kryptowalut. Oczywiście to krąg zamknięty i ich wąskie grono pracuje nad tym bez upubliczniania do świata.


@Dzonsin: przez ostatnie miesiące to małpa by osiągnęła zyski gdyby dać jej komputer, niech koleżka pochwali się wynikami gdy zacznie się bessa.
  • Odpowiedz
Wybitna firma, zamknięty krąg, wszystko tajne, na szczęście ziomek powiedział o tym wykopkowi, który się z nami wszystkimi podzielił xD
  • Odpowiedz