Wpis z mikrobloga

#lanksy #ostrzenie #noze #nozeboners #ostrzalka

Mireczki mam pytanie, chce sobie kupić zestaw do ostrzenia noży, w sumie zastanawiam się nad:

- Lansky Professional
- Lansky Deluxe Diamond

Warto dopłacać do tego Deluxe Diamond? Generalnie to trochę boli mnie to że nie ma tam kamienia 1000. Rozumiem że będzie wygodniej bo będzie można ostrzyć na sucho - i pewnie szybciej. W sumie mógłbym sobie kupić kamień 1000 do kompletu jak np. tutaj - tylko ze z tego co widzę do już tych >=1000 nie ma diamentowych (do systemu).

Ew. polecacie systemy od innych firm?
  • 8
@janek_kos masz jakiekolwiek noże z fałszywką? Jak tak to nie kupuj lanskiego. Sprzedałem po trzecim użyciu. Tylko diamenty. Kamienie się zapychają strasznie szybko. A z olejowanie kamieni jest strasznie dużo syfu. I dużo czyszczenia. Osobiście mam mam tę ostrzałkę. https://allegro.pl/oferta/reczna-ostrzalka-do-nozy-kamienie-diamenty-pro-14066184233 do tego mam same diamenty. Wymieniłem tam to ustrojstwo posuwne kulowe na metalowe z Ali za kilka PLN. Używam z 3 gradacji może, mimo, że mam kamieni i diamentów do tego od
  • 0
@gdziemojimbuspiatka: A masz tam zaznaczone kąty ostrzenia?
Chyba właśnie ja wezmę tego Lansky Diamond i dokupię jeszcze kamień 1000.

A czemu nie polecasz lansky'ego do nożów z fałszywką (rozumiem że masz na myśli dodatkowe ostrze na głowni)?