Wpis z mikrobloga

@Matpiotr: W języku polskim jest wiele nazw zawodów które rozróżniają płeć pracownika, przykłady:
Nauczyciel - Nauczycielka
Suwnicowy - Suwnicowa

Gdyby pójść tym tropem to staniemy na barierze nie do przejścia bo nazwy żeńskie niektórych zawodów utworzone w ten sposób są zarezerwowane do nazywania rzeczy (tokarka - tokarz), niekoniecznie odnoszących się do wykonywanego zawodu (kierownica - kierownik). Więc żeby nazwać kierowcę płci żeńskiej tak żeby wskazać jej płeć należy stworzyć właśnie taki
aarahon - @Matpiotr: W języku polskim jest wiele nazw zawodów które rozróżniają płeć ...

źródło: zzzzzzzzz4

Pobierz
@pss8888 Chyba dalej nie rozumiesz. No to jeszcze raz.w języku polskim naturalnym jest występowanie zarówno męskiej jak i żeńskiej nazwy dla osób wykonujących jakiś zawód. W dodatku wybrałeś sobie jakieś dwa wybrane z tego zestawienia żeby pasowało do twojej tezy. Czemu nie wybrałeś wywiadowczyni czy plutonowej?
To, że tobie się to nie podoba nie ma żadnego znaczenia w kontekście czy to jest poprawne.
BTW prorokini Anna, z szesnastowiecznej bibli Wujka to też
@pss8888: coś ci dzwoni ale niekoniecznie we właściwym kościele. Tylko żony mężczyzn noszących prestiżowe tytuły lub wykonujących prestiżowe zawody mogły nosić tytuły odmężowskie typu: pani sędzina, pani doktorowa, pani adwokatowa lub baronowa. Zwykłe kobiety były praczkami, dojarkami i prostymi księgowymi, bo wykonywały pracę praczki, dojarki i księgowej po szkole arytmetyki i obrachunku.