Wpis z mikrobloga

Mircy, kupiłem Jawe P23 Mustang w całkiem całkiem stanie i chce ja odświeżyć. Planuje uszczelnić silnik bo leje olejem, łożyska wymienić, obręcz że szprychami, gumy i inne duperoły.

Pomyślałem żeby ja pomalować proszkowo. Ile to teraz kosztuje? Dwa błotniki, bak, skrzynka i drobnostki.

Rama jest tylko trochę obita - są patenty na drutowanie, w stylu papierem, podkładem z puszki i szprejem czarnym, czy brzydko wyjdzie?

#motoryzacja #motocykle #motorowery #mechanika #lakiernictwo #renowacja
mocarny_knur - Mircy, kupiłem Jawe P23 Mustang w całkiem całkiem stanie i chce ja odś...

źródło: temp_file5304434732060910416

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@mocarny_knur: po pierwsze zrobiłeś błąd że nie kupiłes Simsona tylko jawę.
Po drugie części kupuj TYLKO oryginalne albo lepsze polecam jackmotors.pl
Po trzecie jak chcesz mieć trwały lakier to ramę daj do piaskowania a potem piecowa farba, reszta daj do piaskowania i malowania oraz lakierowania odpowiednim bezbarwnym który potem wsadzą do piekarnika na 120 C bo inaczej to lakier bezbarwny bardzo łatwo się rysuje.
Powinieneś w 2 tys się zmieścić.
Osobiście
  • Odpowiedz
jawa była w bdb stanie, z papierem od sąsiada. Za niewielkie pieniądze to kupiłem, kolekcjonuje motorki i chciałem się czegoś na niej nauczyć. Simaka może jeszcze kiedyś kupie ;).


@mocarny_knur: jeśli jest w bdb stanie to jej nie ruszaj tym bardziej jeśli ma oryginalny lakier.
Jeśli chcesz się czegoś nauczyć to kup sobie Simsona do remontu bo do niego wszystko jest i to w 5 odmianach albo z ładnym lakierem ogara
  • Odpowiedz
z daleka fajnie wygląda, żre ja rdza. Do jawy można praktycznie wszystko kupić przez neta


@mocarny_knur: wiesz na czym polega problem demoludów że oryginalne częsci prucz Simsona/MZ już były kiepskiej jakości a dodatkowo jak ktoś się nie zna to kupuje byle taniej. A potem się okazuje że nie działa tak jak powinno. Dlatego do jaw kupuj oryginalne części one były słabe ale lepszych nie ma.
Do MZ też oryginalne, do rometów
  • Odpowiedz