Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co sądzicie o zawodzie Scrum Masterki? Chciałabym jakoś wejść do IT ale nie mam za bardzo pomysłku jaką działkę ugryźć i gdzie jest jeszcze niski próg wejścia. Według google zarobki całkiem niezłe i są dostępne szkolenia.

#programowanie #pracait #it #korpo #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
  • 18
@mirko_anonim z opisu brzmi jakby pozycja scrum mastera była ci pisana, ja też z całego serca polecam, programiści cię od razu pokochają, dobrze zarobisz, a przy tym się nie zamęczysz
  • Odpowiedz
Dobry scrum master nic nie robi, a kierownictwo dookoła wierzy że jest potrzebny. Także to dobra gra aktorska, nic więcej. Jedyne co ja widziałam z pracy swoich scrum masterów w ostatniej firmie to że tworzyli tablicę miro na każde retro, a wzór tablicy i listy aktywności co można podczas retro robić na pewno da się znaleźć w internecie gdzieś, więc wystarczy tylko #!$%@?ć i można w cs-a grać, hej.
Co jakiś czas
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Przecież scrum master to wymysł tamtego tysiąclecia. Z tego co widzę, to na wykopie dużo osób o tym gada, ale żadna poważana firma z tego nie korzysta. Od dysponowania tasków jest najstarszy doświadczeniem lead albo manager i nikt z zewnątrz nie miesza się do zarządzania pracą zespołu. Może i w tym momencie nawet można by złapać jeszcze jakieś ciekawe oferty ale za kilka lat jak zespoły się trochę przerotują to
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: tak w dobrze działającym teamie praca SM polega na pytaniu "A JAK WYGLĄDAMY Z POSTĘPAMI W REALIZACJI CELU SPRINTU" i to tyle - to pytanie zadajesz rano na daily i masz fajrant
  • Odpowiedz