Wpis z mikrobloga

Hej

Mam problem z zacinającym się systemem. Raz jest dobrze a czasami podczas używania np przeglądarki(filmiki yt) albo np włączyłem aplikacje battle.net i podczas korzystania z niej miałem przycięcia systemu(W10). Włączyłem gierkę i w grze np już nie było żadnych freezów.

Wyłączyłem komputer i po ponownym uruchomieniu było już ok. Nie ma reguły. Komputer złożyłem dopiero rok temu. Wcześniej nie miałem takiego problemu.

Podzespoły:

Intel i5-12400f

MSI MAG B660M MORTAR DDR4

Corsair 16GB (2x8GB) 3600mhz cl18

Dysk systemowy KIOXIA EXCERIA G2 1TB NVMe

Dysk drugi WD 1TB Blue SN570 NVMe

XFX Radeon Rx 6800xt 16GB

Corsair RM 650W 80 Plus Gold


https://youtube.com/shorts/o3iMBIOW_M8?si=VvxmKGpb5zwBu0Do

Na filmiku widać jak się przycina. A na zdjęciu np nie mam tych ikonek przy nazwach plików itp.

Możliwe, że to przez dysk systemowy np?

#komputery #hardware #pcmasterrace #informatyka
Cinek93 - Hej

Mam problem z zacinającym się systemem. Raz jest dobrze a czasami podc...

źródło: temp_file8647736805420097447

Pobierz
  • 5
via Android
  • 0
@suchyindustries zauważyłem, że przy odtwarzaniu filmików na yt i do tego też włączyłem przed chwilą serial sobie który mam na dysku i ścina jak startuje. Albo np przewinę do przodu i łapie freeza. Za chwilę film przyspiesza na sekundę i znowu leci normalnie
@Cinek93: Wygląda jakby problemem był dysk. Dla pewności zrób sobie pendriv'a z linuksem, zbootuj i zobacz czy jest podobnie. Jak możesz dysk przełożyć do jakiegoś innego komputera i przetestować, albo postawić system na jakimś innym dysku i przetestować to byłoby super