Wpis z mikrobloga

Jestem w trakcie zakupu mieszkania, już miałem załatwiać notariusza ale okazało się, że w mieszkaniu ktoś jest zameldowany, (narazie) nie wiadomo kto to.

Co w takiej sytuacji robić, jeśli właściciele mieszkania nie bedą w stanie skontaktować się z taką osobą żeby się wymeldowała?

#nieruchomosci #kredythipoteczny #meldunek
  • 10
  • Odpowiedz
@chlop784: właściciel musi udowodnić bycie właścicielem. Najlepiej mieć ze soba akt notarialny, prawdopodobnie wystarczy też podanie we wniosku numeru KW. jeśli to mieszkanie spółdzielcze bez KW - zaświadczenie ze spółdzielni (też do 7 dni czekania)
  • Odpowiedz
@chlop784: może, ale nie musi. Tak czy inaczej ja bym zlecił to właścielowi :) Ja ze swoim się bujam bo jakieś gamonie mieli porejestrowane firmy, Ogarnąłem to w ceidg ale komornicy dalej ich szukają u mnie. Warto też poszukać lokalu tam, czy coś nie wisi.
  • Odpowiedz
@chlop784: W świadomości wielu osób meldunek oznacza możliwość przebywania w miejscu zameldowania. Nie jest to prawdą i nie daje żadnych praw do nieruchomości. Obecnie zameldowanie ma jedynie znaczenie ewidencyjne. Nie stanowi to przeszkody w zakupie nieruchomości. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że zakup lokalu z zameldowaną osobą powoduje konieczność przeprowadzenia postępowania administracyjnego w celu wymeldowania takiej osoby i pod tym względem jest to problematyczne. Jeśli się da to zdecydowanie lepiej
  • Odpowiedz