Wpis z mikrobloga

  • 3
@RaszuVanTraszu to są potomkowie górali, którzy żyją w USA i mają z jakiegoś powodu podwójne obywatelstwa, mimo że w Polsce to oni są jak przyjadą do rodziny i dentysty.
  • Odpowiedz
@bor123: Akurat jak ktoś mieszka w Europie to jeszcze ma to jakiś sens, bo może mieć jakieś pojęcie o tym co się tu dzieje. Ale jak ktoś mieszka na innym kontynencie, to już jest kompletnie odklejony od rzeczywistości.
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin: dokladnie, albo namawianie kogokolwiek zeby nie glosowal, bo nie zgadzamy sie z ich poglądami.
Mam kolezanke, ktora dwa razy radzila mi, zebym moze nie szedl na wybory jak mam glosowac nie po jej myśli. Demokracja jest tylko wtedy jak sie z nimi zgadzasz, w innym wypadku nie ma demokracji.
  • Odpowiedz
@ChlopoRobotnik2137:

Demokracja jest tylko wtedy jak sie z nimi zgadzasz, w innym wypadku nie ma demokracji.


Żeby tylko. Wtedy jest co najmniej faszyzm.

Sam jestem starym lewakiem i do głowy mi by nie przyszło żeby ograniczać innym prawa wyborcze z jakiegokolwiek powodu. Ale w sumie to nie jestem młodym, uśmiechniętym i dynamicznym demokratą więc co ja tam wiem.
  • Odpowiedz
Głosowali bardzo podobnie jak Białoruś xD


@bor123: #!$%@? normalnych ludzi tym gadaniem. Pokazałeś mapę gdzie są dwa kraje gdzie ludzie głosowali trochę powyżej średniej krajowej na pis + 100 innych państw gdzie wynik pisu jest poniżej średniej - blisko 1 cyfrowego wyniku. To w PL było mnóstwo miejsc gdzie pis dostał po 70-80%...

Pomijam już próbę uzależniania prawa do głosu od tego jak kto głosuje, bo to jawnie antydemokratyczny postulat.
  • Odpowiedz
@bor123: zagranica zagranicy nierówna. Nie porownywałbym antycznych Januszy Azbeściarzy z Chicago do osób, które mieszkają w krajach sąsiadujących z Polską. W USA siedziała (i pewnie siedzi nadal) masa osób, które wyjechały tam nielegalnie i ich ewentualny powrót do ojczyzny, żeby zobaczyć jak to naprawdę u nas wygląda, skończyłby się tym, że nie wpuszczonoby ich ponownie do Stanów. Stąd też pewnie zakrzywiony obraz Polski wśród tamtej społeczności oraz fakt, że przez długie
  • Odpowiedz
  • 0
@bor123 usa i kanada glosuja przez pryzmat polityki tych krajow: tlumacza ze pis to wersja republikanska... ze wzgledu na to ze w toronto czy chicago zycie pogorszylo sie przy wladzy partii "lewicowych, demokratycznych"
  • Odpowiedz
@bor123: zasada powinna być prosta - masz prawo głosować jeśli od ostatnich wyborów przynajmniej raz rozliczyłeś podatki w kraju. Jeśli mieszkasz za granicą i tam płacisz podatki to tracisz prawo głosu.
  • Odpowiedz