Wpis z mikrobloga

@OneNightInTokyo
blokuje wyskakiwanie okienek dotyczących cookies i prywatności
pozwala domyślne ustawiać filmiki na YouTube na więcej, niż 720p (normalnie za każdym razem ustawione są w przeglądarce na 480p i nie pozwalają na więcej, niż 720p).
pozwala na usuwanie AMP na stronach.
pozwala na blokowanie autouruchamiania się filmików
Ogólnie cała lista funkcji jest dostępna pod tym linkiem
@iquiet ja korzystam z AdGuard Pro, który pozwala kontrolować cały ruch sieciowy w iPhonie (czyli blokować także poza safari). Na Safari z kolei daje nam możliwość ręcznego blokowania elementów. Jest jednak płatny, ale jednorazowo.
Darmowa opcja to NextDNS, który nie wymaga nawet instalacji (można pobrać tylko profil ustawień). Wymaga jednak rejestracji na stronie i konfiguracji poprzez stronę (np. filtry). Wadą jego jest, że wchodzi w konflikt z Przekazywaniem prywatnym od
Korda - @iquiet ja korzystam z AdGuard Pro, który pozwala kontrolować cały ruch sieci...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
@Korda: Jak jednorazowo to można zapłacić, aby działało. Wystarczy zainstalować i tyle czy, żeby blokowało reklamy wszędzie to trzeba coś konfigurować?
@iquiet trzeba włączyć Ochrona DNS. W podmenu można wybrać (właściwie to na początku jest chyba tylko jeden do wyboru) filtr DNS, a później można dodać własne źródła (ale nie jest to konieczne).

Samo uruchomienie funkcji powinno wystarczyć. Ale nie oczekuj też rezultatów jak na przeglądarce. Niektóre aplikacje (jak np. YouTube) są bardzo wyrachowane i zintegrowane z reklamami – znaczy to tyle, że jak na siłę zablokujesz jakąś reklamę, to będzie to
@Korda: fajnie by było. Na safari jak wchodzę na jakieś strony to aż tak nie przeszkadzają mi reklamy ale jak wejdę na fb a potem przez fb przekieruje na jakąś stronę to masakra jest.. Z góry wysuwa się reklama, od dołu akceptacja ciasteczek a po 1min. Przeczytania artykułu filmik z du€y wyskakuje i X malutki, że klikasz w film a nie zamykasz go
@iquiet nie widzę żadnej reklamy na Facebooku. Po wejściu w link z poziomu Facebooka (przenoszący na jakiś artykuł) też nie (zresztą w takim przypadku powinno być najprościej). Ostrzegam tylko, że trochę lat to mam, więc mogłem coś pozmieniać, ale powinno być ok już na starcie.
Korda - @iquiet nie widzę żadnej reklamy na Facebooku. Po wejściu w link z poziomu Fa...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
@Korda: dziękuję za sprawdzenie!
W aplikacji Facebook też myślę, że ciężko będzie się tego pozbyć. Bardziej zależało mi na tym jak poradzi sobie AdGuard z przeglądarką facebookową, właśnie jak z Facebooka kliknę jakiś artykuł i przeniesie wtedy na strone (w przeglądarce facebookowej). Dzięki!
@iquiet AdGuard na Safari radzi sobie pięknie (jak czegoś ci nie zablokuje to możesz zaznaczyć reklamę ręcznie, albo dodać jakieś filtry). Ogólnie działa jak na komputerze. Tylko jak otwierasz stronę przez aplikację, to mogą się dodatki nie załączyć (nie koniecznie tak musi być – mnie już blokuje wszystko wszędzie, ale nie chce mi się rozbijać tego na czynniki pierwsze), choć przez to że masz bloker na cały system, to sytuacja wciąż jest